ПАРТИЗАН СТАРТОВАО ПОБЕДОМ У ТОП 16 ФАЗИ ЕВРОКУПА: Црно-бели прегазили Тренто, одличан деби Перкинса

13. 01. 2021. у 19:55 >> 22:08

КОШАРКАШИ Партизана лако су изашли на крај са Трентом, пошто су победили са 71:43 у првом колу Топ 16 фазе Еврокупа.

Коначно су црно-бели личили на озбиљан тим. Изабраници Саша Филиповског су играли сјајно посебно у одбрани, што показује број постигнутих поена гостију.

На овом мечу за Београђане је дебитовао Џош Перкинс и одиграо је одличну утакмицу. Ако је судити по овом дуелу Американац ће бити велико појачње за клуб из Хумске.

Некадашњи студент Универзитета Гонзага је сусрет окончао са 11 поена и шест асистенција, а додао је и пет скокова.

Тим који са клупе предводи Никола Бриенца се није показао као достојан ривал и Партизан је остварио четврту победу над Италијанима у последњих пет сусрета.

Најефикаснији у победничком тиму је био Вил Мозли са 12 поена, док је поменути Џош Перкинс додао 11. На другој страни најбољи је био Џекори Вилијамс са 15 поена, пратио га је Гери Браун са седам.

Црно-бели у наредном мечу играју против Метрополитана у Француској, док Тренто дочекује Локомотиву.

Партизан - Тренто 71:43 (24:16, 11:4, 19:10, 17:13).

Дворана: Хала спортова "Ранко Жеравица". Без публике. Судије: Карлос Перуђа (Шпанија), Амит Балак (Израел) и Синан Исгудер (Турска).

Партизан: Мика 4, Милер-Мекинтајер 9, Загорац 5, Пејџ 9, Дангубић 8, Стефановић -, Величковић -, Перкинс 11, Јанковић 8, Томас 5, Трифуновић -, Мозли 12.

Тренто: Пасколо 3, Конти 2, Браун 7, Форај -, Сандерс 4, Мецаноте 5, Морган -, Вилијамс 15, Ладурнер 2, Меј 5.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА: Партизан - Тренто 71:43

71:43 - Убедљива победа Партизана!

66:43 - Победник је одавно решен, само је питање са којом ралзиком ће се завршити утакмица.

61:41 - Прелепо је на други обруч поентирао Дангубић након одличног продора.

57:38 - Долична утакмица Мозлија. Погодио је центар Партизана оба слободна бацања. Црно-бели су до сада у овом кварталу постигли три поена и сваки је био са линије пенала.

55:38 - Овога пута је Гери Браун био прецизан ван линије 6,75. Тренто се мало враћа у живот у последњем периоду.

54:33 - Четврта четвртина почела је тројком Мецанотеа. Госту углавном нису могли ништа да погоде.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА: Партизан - Тренто 54:30

54:30 - Сјајна игра у одбрани изабраника Саше Филиповског. Гости су после дужег времена поентирали преко Сандерса.

47:28 - Још један алеј-уп и поново је "полетео" Мозли, само се за разлику од првог пута у улози асистента нашао Дангубић. Исто су поновили играчи Партизана поновили у наредном нападу, али сада је Перкинс набацио лопту на обруч који је укуцао центар домаћих. Тренер гостију Никола Бриенца мора да затражи минут одмора.

43:28 - Црно-бели у трећој четвртини не могу да нађу решење за центра гостију Вилијамса.

42:26 - Сјајна акција домаћих коју је атрактивним закуцавањем завршио Вил Мозли.

40:26 - Добру одбрану Трента је тројком разбио Немања Дангубић. Проблем Партизана у досадашњем току меча је брањење дефанзивног скока.

37:22 - Милер-Мекинтајер је први који је поентирао у другом полувремену. На друој страни тежак шут преко Томаса је погодио Меј.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА: Партизан - Тренто 35:20

35:20 - Опет Перкинс. Већ је дошао до девет поена Американац. То је уједно био последњи кош у другом периоду, који је окончан са 11:4.

32:20 - Вратио се Перкинс на паркет и одмах прекид серије без коша. Одлично за сада делује последње појачање Партизана.

30:20 - Једно од два слободна бацања је искористо Милер-Мекинтајер, те је Партизан поново стекао двоцифрену предност.

29:20 - Дуго се играло без поена, ту серију прекинуо је Мецаноте и одмах је Сашо Филиповски затражио тајм-аут.

27:18 - Перкинс је тројком отворио други период. Гости су погодили за два.

ПРВА ЧЕТВРТИНА: Партизан - Тренто 24:16

24:16 - Окончана је прва четвртина кошем Загорца. Опет је Перкинс асистирао. Американац се у уводним минутима у црно-белом дресу добро показао.

22:14 - Другу тројку за госте постигао је Давиде Пасколо, на другој страни је лако поентирао Загорац након нове одличне асистенције Перкинса.

20:11 - Одлична игра Партизана у првом периоду. Прве поене постигао је и новајлија Перкинс, био је половичан са линије пенала.

17:10 - Ушао је Перкинс први пут у игру од када је играч Партизана и одмах је извео сјајан потез. Одлично је проиграо Мозлија, који је закуцао.

15:10 - Серија гостију 5:0 након минута одмора, пришли су на пет поена минуса.

15:5 - Сјајно отварање утакмице Партизана. Нову тројку погодио је Пејџ и тренер Трента Никола Бриенца био је принуђен да позове тајм-аут.

9:3 - Гости су такође после дужег времена дошли до првих поена. Тројку, уједно прву на мечу је постигао Фери Браун. Ипак, истом мером је узвратио најбољи шутер црно-белих Маркус Пејџ. Потом је ван линије 6,75 прецизан био и Немања Дангубић.

6:0 - Тек после нешто више од два минута игре пали су први поени у Хали спортова "Ранко Жеравица". Једини стрелац је Коди Милер-Мекинтајер.