НОВА ПОБЕДА РУКОМЕТАША: Србија под снегом, а у Зрењанину плус 10!

13. 01. 2021. у 16:23 >> 18:26

МУШКА рукометна репрезентација Србије победила је Грчку са 31:21 у квалификацијама за Европско првенство које ће се 2022. године одржати у Мађарској и Словачкој.

Најефикаснији у редовима српског националног тима био је Богдан Радивојевић са осам голова, док су по пет постигли Мијајло Марсенић и Лазар Кукић. Одличан је био и Вукашин Воркапић са четири поготка.

Код Грчке се истакао Христодулос Милонас са шест голова.

Србија је сада убедљиво прва у групи са пет бодова из три утакмице и на добром је путу да се пласира на Европско првенство.

Ток меча могли сте да пратите у преносу уживо на нашем порталу.

КРАЈ УТАКМИЦЕ 31:21

60. минут: 31:20 са пенала, али Србија слави нову победу у квалификацијама за Европско првенство!

59. минут: 30:19 Четврти гол Воркапића, али је одмах искључен јер је прерано ушао после претходног искључења!

58. минут: Брани Цупара седмерац и остаје плус десет за наше момке!

57. минут: Радивојњвић доноси двоцифрену предност Србији - 29:19!

56. минут: 28:19 Милош Орбовић

55. минут:  27:19 Користе Грци играча више због искључења Воркапића.

Поново је плус девет за Србију - 27:18!

53. минут: 26:18 Орлови имају и крила.

51. минут: 25:18 Нови седмерац за Грчку, на гол Србије стаје, први пут вечерас, Владимир Цупара.

50. минут:  25:17  Пети гол Марсенића из исто толико шутева.

48. минут: 24:15 Седми гол Богдана Радивојевића, пети са линије седам метара.

47. минут: 23:15 Нема изгубљене лопте за Марсенића.

46. минут: 22:15 Воркапић постиже гол баш кад су судије подигле руку за пасиван напад.

41. минут:  20:14 Гол после неколико минута. Милонас смањује предност Србије.

37. минут:  20:13 По један седмерац реализован на обе стране.

35. минут: 19:12 Плус седам за Србију, Кукић! И нови тајм-аут грчког селектора.

33. минут: 18:12 Вукашин Вуле Воркпаић доноси највећу предност орловима - плус шест

32. минут: 17:12 Орбовић уз помоћ Марсенићевог блока и Србија је опет на плус пет!

31.минут: 16:12 Марсенић реализује први напад у другом полувремену и Србија је опет на плус четири!

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Србија је имала и плус пет, али на полувреме одлазимо са три гола предности.

30. минут: 15:12

29. минут:  15:11 Сретеновић постиже гол и спречава брзи напад Грчке.

26. минут: 14:11 Арамбацис из контре.

24. минут: 14:10 Богдан Радивојевић опет прецизан са седам метара, његов пети гол.

23. минут: 13:10 Грци су са два гола мало смањили заостатак за нашим момцима.

20. минут: 13:8 Дивна акција Ђорђића и Кукића за плус пет! Грчки селектор приморан је на тајм-аут.

18. минут: 12:8 Плус четири у режији Радивојевића. Он је са четири гола најефикаснији у нашој репрезентацији.

16. минут: 10:8 Орбовић се бранио из седам метара, а Милосављев овај пут није успео да заустави пенал.

15. минут: 10:7 Први гол на утамици Ђорђића.

14. минут: 9:6 Орбовић!

12. минут: 8:5 Опет имамо играча мање, али то као да није проблем за Србију. Плус три за орлове!

10. минут: 6:4 Нови седмерац за Србију и опет плус два за наше момке!

8. минут:  5:3 Сада је седмерац за Србију, после фаулом над орбовићем. Радивојевић је прецизан.

7. минут: Милосављев брани седмерац после одбране из седам метара, Србија је комплетна.

6. минут: 4:3 са играчем мање. Направили смо вишак на крилу.

5. минут: 3:3 Искључен је Марсенић и Грци одмах користе играча више.

4. минут:  3:2 Христодулос Милонас доноси изједначење после преступа Марсенића, али Кукић већ у следећем нападу враћа предност орловима.

3. минут: 2:0 Мијаило Марсенић

1. минут: 1:0 Лазар Кукић из контре доноси прво вођство нашим момцима.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17