ДИГИТАЛНИ МАРКЕТИНГ И ЕЛЕКТРОНСКА ТРГОВИНА НАЈТРАЖЕНИЈЕ: Нови програми Центра за едукацију и Пословне академије Привредне коморе Србије

Ј. Су. - С. Б.

01. 01. 2021. у 10:38

ЦЕНТАР за едукацију и Пословна академија Привредне коморе Србије припремају и у 2021. нове програме, обуке и курсеве, намењене привредницима. ПКС има дугу традицију организовања семинара, курсева и радионица, са понудом бројних тема утврђених према конкретним потребама привредника.

ДИГИТАЛНИ МАРКЕТИНГ И ЕЛЕКТРОНСКА ТРГОВИНА НАЈТРАЖЕНИЈЕ: Нови програми Центра за едукацију и Пословне академије Привредне коморе Србије

Илустрација / Фото Depositphotos

Сви предавачи ПКС имају богато практично искуство, а обуке се организују у малим групама, како би се омогућила интеракција између полазника и предавача.

Увек актуелне теме у понуди Центра за едукацију и Пословне академије Привредне коморе Србије су специјалистички тренинзи и радионице за запослене на свим позицијама из различитих области пословања (привредно-системски прописи у пракси, систем квалитета, менаџмент, финансије, маркетинг и истраживање тржишта, спољнотрговинско пословање, заштита животне средине, пословно преговарање, набавка и продаја, безбедност и заштита здравља).

Организују се обуке на основу поверених послова, намењене кандидатима за стицање лиценци или професионално континуирано усавршавање. Као што су обуке за стицање лиценце за обављање послова посредовања или послова заступања у осигурању, као и обуке за добијање звања професионалног управника зградом и стручна обука за проценитеља вредности некретнина.

- Пратећи трендове дигитализације и настојећи да се максимално прилагодимо нашим клијентима, почели смо са развојем e-learning још прошле године и у понуду увели обуке намењене индивидуалном раду полазника - наводе у ПКС. - Све то у време и на месту које њима највише одговара, пре свега из области развоја вештина комуникације, базичних знања из страних језика, као и употребе Excela и Power Point.

Пандемија је смањила комуникацију "лицем у лице" и повећала значај виртуелне комуникације, па је ПКС увела формат вебинара, односно, онлајн обуку са директном комуникацијом са предавачем.

Нарочито тражене од стране полазника у 2020. години биле су теме из области дигиталног маркетинга, електронске трговине, израде бизнис плана, коришћења података са друштвених мрежа (Google аналитика), развоја вештина комуникације (асертивна комуникација, управљање конфликтима), али и увек актуелна припрема предлога пројеката, нарочито за ЕУ фондове.

- Припремили смо и онлајн Школу за развој менаџерских вештина, намењену менаџерима свих нивоа - истичу у ПКС. - У оквиру ове школе обрађујемо теме као што су делегирање, мотивација запослених, презентација, продуктиван састанак, кориговање лошег учинка. У наредној години, планирамо увођење нових тема у овај програм, али најављујемо и успостављање сарадње са Бледском школом менаџмента.

У 2021. ПКС наставља са реализацијом свих тема из ове године, али планира и увођење нових у складу са захтевима измена прописа и регулатива на домаћем и иностраним тржиштима. У припреми су теме из области јавних набавки, безбедности и заштите на раду, поступања у ванредним ситуацијама (са нарочитим нагласком на обавезе и одговорности професионалних управника, али и управника зграда), као и теме у области управљања отпадним водама, са нагласком на регулативу, казнену политику и техничка решења.

У оквиру Пословне академије, акценат се ставља на развој Спољнотрговинске академије, развој школа страних језика, Академије отворених иновација, теме релевантне за рачуноводство и књиговодство, као и програме за обраду података.

- Планирамо унапређење сарадње са Националном службом за запошљавање у области организовања програма додатног образовања и обука у циљу стицања нових знања, вештина и радног искуства за оне који траже посао, и за потреба послодаваца - говоре у Привредној комори Србије. - У оквиру Пословне академије наставићемо са развојем програма којих нема у формалном образовању, а нарочито за дефицитарна занимања попут монтера и сервисера лифтова, димњичара, али и неких ИТ занимања.

РЕСУРСИ

НАЈВАЖНИЈИ ресурс у компанијама данас су кадрови. С обзиром на то да трошкови зарада углавном чине више од 50 одсто трошка просечног предузећа, најважнији менаџмент изазов деценије је руковођење људима. Већи профит по правилу остварује предузеће са образованијим, организованијим, проактивнијим запосленима. То посебно важи за предузећа која имају циљ да се добрим сервисом издвоје од конкуренције.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Коментари (0)

ЗБОГ ОВОГА ЈЕ ЂОКОВИЋ ОТПУСТИО ИВАНИШЕВИЋА? Да ли је ово кап која је прелила чашу... (ВИДЕО)