TURSKA OVO NE PAMTI! Golčina koju je Dušan Tadić dao sa 40 metara ostavila Fenerbahče u šampionskoj trci! (VIDEO)

03. 04. 2024. u 21:26

Trebalo je da to bude lak posao za Fenerbahče: drugoplasirani tim Turske dočekao je 11. ekipu sa Tabele, Adanu koja je u 30 prethodnih prvenstvenih kola ostvarila samo devet pobeda. Ali, ekipa za koju igra Dušan Tadić morala je da iskoristi i njegovu majstoriju ne bi li slomila otpor upornih gostiju.

ТУРСКА ОВО НЕ ПАМТИ! Голчина коју је Душан Тадић дао са 40 метара оставила Фенербахче у шампионској трци! (ВИДЕО)

Na rano vođstvo "Fenera" (strelac je bio Điku u 17. minutu) odmah je odgovorio Mario Baloteli, čuveni italijanski golgeter koji je poravnao na 1:1 svega osam minuta kasnije kada je dao verovatno najlakši pogodak u karijeri - ali zahvaljujući svom trudu koji je doveo do osvajanja lopte:

Edin Džeko je u 51. iz polu-kontre vratio prednost domaćinu, a onda je Srbin stupio na scenu.

Igrao se 70. minut kada je golman Adane napustio kazneni prostor zbog jedne intervencije, a dok se vraćao ka "radnom mestu", Fenerbahče je osvojio loptu, da bi Dušan Tadić fantastičnim udarcem sa 40-ak metara postigao gol (VIDEO).

Adana je iznova pripretila, došavši iz brzopotezne akcije u 80. minutu do 3:2 pogotkom Barasija, ali je favorit u 85. golom Dursuna potvrdio trijumf koji se i te kako nazirao posle Srbinove majstorije.

Tadić je odigrao ceo meč za domaćina, koji posle ove pobede od 4:2 ima 82 boda, dva manje od vodećeg Galatasaraja.

Takav je slučaj na vrhu tabele već skoro dva meseca, otkako je Fenerbahče odigrao samo 2:2 sa Alanjom 11. februara.

Trećeplasirani Trabzon zaostaje čak 30 bodova za "Fenerom".

BONUS VIDEO: TAJNA NAJVEĆEG FUDBALSKOG STADIONA NA SVETU: Ovo je lista TOP 10 „hramova fudbala“