ZVEZDA POBEDILA PRED VEČITI DERBI! Crveno-beli su spremni za utakmicu sezone

Filip Milošević

14. 04. 2024. u 18:56 >> 18:56

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Železničara u okviru 30. kola Superlige Srbije sa 3:0

ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА ПРЕД ВЕЧИТИ ДЕРБИ! Црвено-бели су спремни за утакмицу сезоне

Smušeno su u ovaj meč ušle obe ekipe, gotovo da u prvih 30. minuta nije bilo šansi, a onda su crveno-beli ''dodali gas'' i stvorili nekoliko prilika, što je i krunisano u 45. minutu preko Mirka Ivanića.

U nastavku meča je ponovo viđena uspavanka sve do 72. minuta kada je Endiaj matirao Mijatovića i tako osigurao trijumf aktuelnog šampiona Srbije.

Do kraja meča imala je Zvezde još nekoliko šansi, a jednu od istih su iskoristili u 86. minutu kada se u listu strelaca upisao i Piter Olajinka.

Zvezda je pred plej-of osigurala prvu poziciju, skupila je 77 bodova, dok je Partizan drugi sa 70, ali crno-beli tek trebaju da odigraju svoj meč 30. kola protiv ekipe Čukaričkog na Banovom Brdu.

Crvena zvezda - Železničar 3:0

87' Sada je i definitivno gotovo! Olajinka je postigao gol i doneo crveno-belima nedostižnu prednost od tri gola razlike!

74' Zamalo da bude blic-krig i Olajinka postigne novi pogodak za aktuelnog šampiona Srbije, ali njegov šut je ukrotio golman gostiju.

72' GOL! Endiaj je strelac, crveo-beli su duplirali prednost!

67' Muče se crveno-beli u nastavku, mnogo loših dodavanja, a Železničar se sve više ''otvara''.

60' Izmena u Zvezdi, umesto Dragovića u igri je Điga.

52' Pokušava Ivanić ponovo, Mijatović bez većih problema hvata ovu loptu.

46' Počelo je drugo poluvreme!

Evo i kako je Zvezda povela:

Kraj prvog poluvremena!

45' GOL! Zvezda vodi 1:0, strelac je Mirko Ivanić! Crveno-beli su malo zbunili rivala, jer je došlo do jednog sudara u kaznenom prostoru Železničara, no akcija je nastavljena, a centaršut s levog krila Ivanić je iskoristio da, neometan, glavom skrene loptu u mrežu.

42' Na centaršut Olajinke, Ivanić se našao na pravom mestu, glavom šutirao ali nije uspeo da zatrese mrežu.

35' Sjajan dribling Bukarija, potpuno je izbacio protivničkog igrača. Potom je šutirao, ali pravo u golmana Železničara.

33' Ređaju se šanse pred golom Pančevaca. Ivanić je ponovo pokušao ali Mijatović ponovo izlazi kao pobednik iz ovog duela.

32' Ogroman promašaj Mirka Ivanića! On je izašao lice u lice sa golmanom Mijatovićem ali je ''pucao'' tik uz desnu stativu.

28' Pokušao je Hvang nakon slobodnog udarca da donese prednost crveno-belima međutim odbrana gostiju to raščišćava.

19' Olajinka je režirao akciju po levom krilu, ali sve što je uspeo je da iznudi korner. Prekid je izveo Hvan, ali su se gosti odbranili.

14' Preti i Železničar! Pavlov je šutirao sa nekih 10-ak metara, međutim samo pored desne stative.

12' Pritiskaju crveno-beli ali samo lopta kruži oko šesnaesterca gostujuće ekipe, deluje da je ekipa iz Pančeva odlično odbrambeno ušla u ovaj meč.

6' Veliki promašaj Olajinke! On je sa svega pet mara uspeo da šutne pored leve stative, umeto samo loptu da ugura u mrežu.

5' Bez većih dešavanja u uvodnim minutima meča, uglavnom se igra odvija na sredini terena.

1' Počeo je meč na stadionu ''Rajko Mitić''!

SASTAVI:

Crvena zvezda: Glazer - Mijailović, Spajić, Dragović, Rodić - Stamenić, Hvang - Bukari, Ivanić, Olajinka - Endiaj.

Železničar: Mijatović - Balaž, Maisa, Obradović, Stanković, Hajdin - Knežević, Kovačević, Đorđević - Romanić, Pavlov.

UOČI MEČA:

Crvena zvezda ovom utakmicom spušta ''zavesu'' na deo pre plej-ofa i u slučaju bilo kog rezultata završiti na prvom mestu tabele Superlige Srbije.

Aktuelni šampion Srbije savladao je Železničar u jesenjem delu šampionata sa 2:1 nakon preokreta, pošto su nakon prvih 45. minuta gubili sa 1:0.

Naredni duel će crveno-beli igrati sa svojim najvećim rivalom ekipom Partizana, a taj meč je zakazan za 20. april sa početkom od 18 časova.

Tabela Superlige Srbije

Trenutno, na tabeli Superlige Srbije, pred početak meča Zvezda - Železničar, crveno-beli imaju 74 boda, četiri više od drugoplasiranog Partizana koji je gost šestoplasiranog Čukaričkog od 19.15.

BONUS VIDEO: ERUPCIJA ODUŠEVLjENjA: Ovako je Katai dao gol za Zvezdu protiv Radnika