NAJLEPŠI GOL U KARIJERI: Maradona je jedini protivnik kome je aplaudirala cela Marakana i to zbog ove majstorije (VIDEO)

25. 11. 2020. u 17:58

DIJEGO Armando Maradona je 20. 10. 1982. igrao na beogradskoj Marakani protiv Crvene zvezde.

НАЈЛЕПШИ ГОЛ У КАРИЈЕРИ: Марадона је једини противник коме је аплаудирала цела Маракана и то због ове мајсторије (ВИДЕО)

Crvena zvezda je dočekala Barselonu u tadašnjem Kupu evropskih šampiona, a legendarni Argentinac je postigao dva gola u pobedi od 4:2.

Maradona je već u desetom minutu ovog meča doveo Barselonu u vođstvo od 1:0, ali drugi pogodak je ono što mnogi i dan danas pamte.

U 48. minutu je publika, njih gotovo 90.000, imala priliku da vidi jedan od najlepših lob udaraca, a Aleksandar Dika Stojanović nikako nije mogao da zaustavi čuvenog Maradonu.

Maradona se ovog meča do detalja sećao čak i tri decenije kasnije pa je, dok je snimao film sa Emirom Kusturicom rekao da je "golman imao dva metara i nikako drugačije nije mogao da ga savlada".

Pominje čak i "Dikin skamenjen izraz lica".