LIGA ŠAMPIONA: Menhengladbah još jednom zgazio Šahtjor, minimalac Sitija u Grčkoj (VIDEO)

Č. V.

25. 11. 2020. u 21:06

FUDBALERI Borusije Menhengladbah ponovo su pregazili Šahtjor - 4:0 na svom terenu u 4. kolu Lige šampiona.

ЛИГА ШАМПИОНА: Менхенгладбах још једном згазио Шахтјор, минималац Ситија у Грчкој (ВИДЕО)

U prvom meču ovih rivala koji je odigran u Ukrajini klub iz Nemačke je bio još ubedljiviji, pošto je slavio sa 6:0.

Već posle 17 minuta je bilo jasno u kom pravcu će ići ovaj duel. To je bio trenutak kada su domaći poveli, a strelac je bio Lars Štindl sa bele tačke.

Nastavili su izabranici Marka Rozea da napadaju i samleli su rivala. Golove su još postigli Niko Elvedi, Bril Embolo i Oskar Vendt.

Šahtjor se propisno obrukao u ovom dvomeču, dozvolio je sebi da primi 10 golova a ne postigne nijedan.

Menhengladbah sada ima osam bodova i nalazi se na prvom mestu. Šampion Ukrajine je drugi sa četiri, koliko ima i Real Madrid, ali i utakmicu manje. Na poslednjem četvrtom mestu je Inter sa dva boda.

Druga utakmica u ovom terminu odigrana je na stadionu "Karaiskakis" na kome je Mančester siti savladao Olimpijakos sa 1:0.

Trenutak odluke dogodio se u 36. minutu kada je Fil Foden iskoristio dodavanje Rahima Sterlinga i pogodio mrežu rivala.

Imali su "građani" još nekoliko prilika da povećau prednost, no u tome nisu uspeli. Ipak, važna je pobeda, a izabranici Pepa Gvardiole su po to došli u Grčku.

Siti posle ovog kola ima 12 bodova i nalazi se na čelu tabele, Olimpijakos je treći sa tri.