LIGA ŠAMPIONA: Atalanta eliminisala Ajaks, Midtjiland i Liveprul podelili bodove, PSŽ razmontirao Bašakšehir (VIDEO)

Č. V.

09. 12. 2020. u 21:14

FUDBALERI Atalante pobedili su Ajaks u Amsterdamu sa 1:0 u 6. kolu Lige šampiona i plasirali su se u osminu finala elitnog takmičenja.

ЛИГА ШАМПИОНА: Аталанта елиминисала Ајакс, Мидтјиланд и Ливепрул поделили бодове, ПСЖ размонтирао Башакшехир (ВИДЕО)

Imali su "kopljanici" koje je opet sa trakom oko ruke predvodio Dušan Tadić prliku da pobedom na svom terenu izbore prolaz dalje, ali taj zadatak nisu uspešno rešili, pa se na proleće takmičiti u Ligi Evrope.

Trenutak odluke se dogodio u 85. minutu kada je Luis Murijel pogodio mrežu Ajaksa i doneo pobedu svom timu.

Domaćinu je posao dodatno bio otežan u 79. minutu kada je Rajan Gravenberh dobio drugi žuti karton i "kopljanici" su od tog momenta bili brojčano slabiji na terenu.

U drugom meču ove grupe Midtjiland i Liveprul su odigrali nerešeno 1:1. Ovaj duel nije imao nikakav rezultatski značaj.

Strelac za domaće bio je Šolc, dok je jedini pogodak za "crvene" postigao Salah i sa tim golom je ispisao istoriju kluba.

Liverpul je grupnu fazu okončao na prvoj poziciji sa 13 bodova, Atalanta je druga sa dva manje, dok je Ajaks treći sa sedam, a šampion Danske je osvojio dva boda.

Fudbaleri PSŽ-a su u utakmici koja je trebalo da se odigra juče pobedili Bašakšehir sa 5:1.

Ovaj meč je kao što znate prekinut zbog toga što je navodno rumusnki sudija vređao igrača turkskog kluba Dembu Ba na rasnoj osnovi.

Tandem Nejmar - Mbape je razbio rivala. Brazilac je postigao tri gola, a Francuz dva. Jedini strelac za šampiona Turske bio je Topal.