VELIKO IZNENAĐENJE U PREMIJER LIGI: VBA šokirao Vulverhemtpon i stigao do druge pobede

16. 01. 2021. u 15:59

FUDBALERI VBA došli su do druge pobede u Premijer ligi ove sezone, pošto su kao gosti savladali Vulverhempton sa 3:2 u 19. kolu.

ВЕЛИКО ИЗНЕНАЂЕЊЕ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: ВБА шокирао Вулверхемтпон и стигао до друге победе

Nema nikakve dileme da ovaj rezultat predstavlja iznenađenje i malo ko je mogao da očekuje da će izabranici Sema Olerdajsa odneti ceo plen sa "Molinoa".

VBA je odlično počeo ovaj meč. Do prednosti je stigao posle svega šest minuta igre kada je Mateus Pereira sa bele tačke savladao Ruija Patrisija.

Ipak, igrači koje sa klupe prevodi Nuno Espirito Santo su do odlaska na odmor uspeli da preokrenu rezultat. Strelci su bili Fabio Silva i Vili Boli, s tim da je ovaj drugi bio asistent kod pogotka koji je postigao mladi Portugalac.

Kada su svi očekivali da će "vukovi" mirno privesti utakmicu kraju, gosti su se pobrinuli da tako ne bude. U razmaku od samo četiri minuta došli su do preokreta.

Najpre je Semi Ajaji doneo izjednačenje ekipi iz Zapadnog Midlandsa, da bi ispostaviće se pobedonosni gol na utakmici postigao Mateus Pereira koji je opet pogodio sa 11 metara.

Srpski fudbaler Branislav Ivanović ceo meč proveo je na klupi.

Posle ovog trijumfa VBA se nalazi na 19. mestu na tabeli sa 11 bodova, dok je Vulverhempton 14. sa 22.