ZVEZDA UBEDLJIVA U PAZARU: Odlična predstava pod Jošanicom

A. Ilić

07. 02. 2021. u 12:33 >> 14:53

FANTASTIČNA utakmica viđena je u Novom Pazaru. Crvena zvezda gostovala je istoimenom klubu koji je pokazao veliku borbenost i želju. Šampion Srbije slavio je rezultatom 3:1

ЗВЕЗДА УБЕДЉИВА У ПАЗАРУ: Одлична представа под Јошаницом

Otvoreno se igralo od prvog minuta. Gosti su brzo došli do prednosti. Nakon kornera u 2. minutu najbolje se snašao Milan Rodić posle konfuzne reakcije odbrane Pazara.

Napadali su i jedni i drugi u nastavku meča, igralo se otvoreno, ali je prvo poluvreme završeno rezultatom 0:1.

Na početku drugog poluvremena ponovo je Zvezda bolje počela. Imao je priliku Ivanić. Nije bio precizan. Ponovo je Zvezda rano postigla gol. Ovoga puta u 51. minutu.

Pobegao je odbrani Milan Pavkov, izbegao je ofsajd i plasirao je loptu u gol domaćina.

Usledila je ofanziva domaćina, dok se Crvena zvezda organizovano branila. Sve do 58. minuta, tada je nakon centaršuta Abdulaj Sise nadskočio odbranu gostiju za 2:1.

Sve je bilo rešeno u 76. minutu kada je Mirko Ivanić nakon odbitka Kojića šutirao na prvu za 3:1.

NOVI PAZAR - CRVENA ZVEZDA (0:1) 1:3

(Sise 58'- Rodić 2', Pavkov 52', Ivanić 76)

Stadion: Novog Pazara

Sudija: Danilo Grujić

NOVI PAZAR: Drobnjak - Zimonjić, Trtovac, Kojić, Vlajković - Islamović, Sise - Stoiljković, Mijić, Tomić - Aganspahić.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov, Milunović, Rodić - Sanogo (od 46. Petrović) - Ben, Nikolić (od 72. Kanga), Ivanić (od 79. Degenek), Gavrić (od 46. Vukanović) - Pavkov.

90 MINUT - Crvena zvezda je zasluženo upisala tri boda. Domaćin je pokazao borbenost i želju, ali ne dovoljno da iznenadi.

88. MINUT - Probao je Ben, loše je zahvatio loptu i poslao je daleko iza gola.

85. MINUT - Usledio je nešto mirniji tempo meča u nastavku.

76. MINUT - Kanga je izveo prekid, dobro reaguje Kojić, ali samo do Ivanića koji ponovo trese mrežu Drobnjaka. Šutirao je sa ivice šesnaesterca, neodbranjivo.

66. MINUT - Mogao je to da bude opasan napad za Pazar. Krenuo je Tomić u kontru, pred šesnaestercem sustigao ga je Rodić.

61. MINUT - Dobra prilika za Zvezdu. Prošao je Ivanić po levoj strani, pokušao da proigra Bena, odlično reaguje odbrana Pazara.

58. MINUT - Isplatila se inicijativa Pazara, Gvinejac Abdulaj Sise uspeo je da savlada Borjana. Sjajan gol glavom

56. MINUT - Napada sada Novi Pazar, pokušao je Mijić, odlično reaguje Milunović.

51. MINUT - Izbegao je Milan Pavkog ofsajd zamku, zatresao je mrežu nemoćnog Drobnjaka.

49. MINUT - Preslikana situacija kao kod prvog gola. Ben je izveo prekid. Zaboravljen je bio Rodić koji se ovoga puta nije najbolje snašao.

PRVO POLUVREME

45. MINUT - Budi se domaćin, dosta nervoze u oba tabora, poluvreme dolazi u pravom trenutku

44. MINUT - Prilika i na drugoj strani. Mijić je pokušao, ide lopta preko gola. U narednom napadu žuti karton za Sanoga zbog starta nad Siseom.

43. MINUT - Umalo autogol Pazara! Nakon prekida za Zvezdu Pavkov je pokušao da uposli Milunovića, a Kojić je umalo savladao Drobnjaka koji odlično brani.

42. MINUT - Žuti karton dobio je defanzivac Pazara Sise.

41. MINUT - Udarac Mijića sa oko 20 metara. Odličan Borjan.

36. MINUT - Dobra prilika za Zvezdu! Opet posle kornera. Promašio je glavom loptu Pavkova, ali se ona odbila do Pankova. Sa tri metara je tukao štoper crveno-beih, ali je Drobnjak odbranio.

33. MINUT - Sa daljine šutira Milan Pavkov, lopta po zemlji odlazi kraj stative Drobnjaka.

28. MINUT - Dobro izveden korner, lopta dolazi do Islamovića u srcu šesnaesterca, šutirao je, siguran Borjan.

26. MINUT - Povukao je Aganspahić kontru, imao samog Stoljikovića, odlučio da šutira, i on je izblokiran.

21. MINUT - Odlična akcija Novog Pazara, centrirao je Mijić, Tomić prosledio Aganspahiću koji biva blokiran od strane Radovana Pankova.

12. MINUT - Dva puta je morao Borjan da reaguje. Prvo je istrčao i sprečio kontru, potom na centaršut Stojiljkovića odlično boksuje.

11. MINUT - Iz daljine šutira Mirko Ivanić. Odlično ga je uposlio Nikolić koji je presekao akciju domaćina.

10. MINUT - Probudio se domaćin. Duboka lopta išla je ka Aganspahiću, budan je bio golman Zvezde.

8. MINUT - Danilo Grujić dodeljuje Gavriću žuti karton zbog simuliranja.

5. MINUT - Još jedan opasan prekid crveno-belih. Uigrana akcija Nikolića i Bena, pogodila je u ruku lopta jednog igrača Pazara, ali Grujić odmahuje rukom.

2. MINUT - Crvena zvezda već vodi. Imaju prednost gosti nakon prekida. Milan Rodić se najbolje snašao u šesnaestercu i doneo je prednost Zvezdi. Ben je fantastično izveo prekid, a još bolje reagovao levi bek.

1. MINUT - Utakmica je počela.

SPEKTAKL U ATINI: Olimpijakos bi da ispiše istoriju, viola da prekine post bez trofeja dug 23 godine!

SPEKTAKL U ATINI: Olimpijakos bi da ispiše istoriju, "viola" da prekine post bez trofeja dug 23 godine!

GRČKI velikan Olimpijakos i prošlogodišnji vicešampion Fiorentina boriće se za naslov novog prvaka Lige konferencija na ''OPAP areni'' u Atini (21.00). Pirej je od Atine udaljen samo desetak kilometara, tako da je jasno ko će imati veću podršku na ovom meču, ali uloga blagog favorita ipak pripada Violi koja se nada da će biti uspešnija nego što je bio slučaj pre godinu dana u Pragu.

29. 05. 2024. u 07:35