BAJERN RAZBIO KELN: Bavarci ponovo pobeđuju, Štutgart ubedljiv, slavili i Dortmund i Volfsburg

27. 02. 2021. u 18:02

FUDBALERI Bajerna iskalili su bes na Keln. Bavarci su slavili sa 5:1 na "Alijanc Areni" u 23. kolu Bundeslige.

БАЈЕРН РАЗБИО КЕЛН: Баварци поново побеђују, Штутгарт убедљив, славили и Дортмунд и Волфсбург

Već posle prvih 45 minuta šampion Nemačke je imao dva gola prednosti, a strelci su bili Čupo-Motan i Levandovski.

U nastavku je Keln potpuno pregažen. Levandovski se još jednom upisao u listu strelaca, a Serž Gnabri je svoj povratak na teren proslavio sa dva pogotka. Jedini gol za goste postigao je Tunišanin Skiri.

Ekipa Hansija Flika prva je na tabeli sa 52 boda, Keln je 14 sa 21.

Štutgart je istim rezultatom savladao ekipu Šalkea, koja je ubedljivo poslednja na tabeli Bundeslige.

Endo sa dva gola i kalajdžić doneli su ubedljivu prednost "švabama", smanjio je Kolašinac, a u finišu meča konačan rezultat postavili Klement i Didavi.

Ubedljiva je bila i Borusija, koja je u Dortmundu savladala Arminiju 3:0.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi u nastavku Dahud, Sančo i Renije doneli tri boda "milionerima" koji su trenutno četvrti na tabeli.

Volfsburg je nastavio sa dobrim partijama i autogolom Kluntera i pogotkom Lakroe savladao Hertu sa 2:0.