PARTIZAN UMALO ISPUSTIO POBEDU: Crno-beli ubedljivo vodili, pa slavili u neizvesnoj završnici

Č. V.

19. 11. 2020. u 19:54 >> 22:22

KOŠARKAŠI Partizana pobedili su Huventud sa 78:75 u odloženoj utakmici šestog kola Evrokupa.

ПАРТИЗАН УМАЛО ИСПУСТИО ПОБЕДУ: Црно-бели убедљиво водили, па славили у неизвесној завршници

Delovalo je da neće izabranici Saša Filipovskog imati mnogo problema da upišu trijumf u dvorani "Ranko Žeravica". Ipak, ponovila se situacija iz prvog meča ovih rivala. Imao je domaćin ubedljivu prednost, ali su se gosti vratili najviše greškama Partizana. No, nisu imali snage za preokret.

Bila je ovo jako važna utakmica za crno-bele. Glavni cilj je ispunjen, ali ostaje žal što klub iz Humske nije slavio sa više od tri razlike, pošto je Huventud u Badaloni pobedio sa 85:82.

Ovo je bila četvrta utakmica slovenačkog trenera na klupi Partizana i za sada zna samo za pobede. Nema sumnje da je Filipovski trgao ekipu od koje se očekuje da igra sve bolje.

Nije domaće košarkaše služio šut na ovoj utakmici, za tri su šutirali 6/21, ali su uspeli da pronađu načina da dođu do pobede.

Ovaj meč su obeležila i dva neverovatna zakucavanja Partizanovog centra Vila Mozlija.

Crno-bele je do trijumfa predvodio Nemanja Gordić sa 16 poena, dok je Kodi Miler-Mekintajer dodao 13. Kod Huventuda je najbolji bio Šon Douson sa 19 poena, pratili su ga Ćabi Lopez-Arostegi i Vladimir Brodžijanski sa po 16.

Partizan sada ima učinak 4-3, a tim iz Badalone 5-2.

Partizan - Huventud 78:75 (18:19, 23:14, 22:16, 15:26).

Dvorana: "Ranko Žeravica". Bez publike. Sudije: Joanis Fufis (Grčka), Jurgis Laurinavičijus (Litvanija) i Stanislav Valejev (Rusija).

Partizan: Miler-Mekintajer 13, Zagorac 7, Pejdž 8, Dangubić 10, Gordić 16, S. Janković, Veličković, N. Janković 6, Tomas 11, Trifunović 1, Mozli 6.

Huventud: Douson 19, Lopez-Arsotegi 16, Morgan 8, Brodžijanski 16, Krag, Parado 2, Ventura 3, Basas 7, Birgander 4, Para, Maronka.

KRAJ UTAKMICE: Partizan - Huventud 78:75

ČETVRTA ČETVRTINA: Partizan - Huventud 78:75

78:75 - Kraj utakmice! Uspeo je na kraju Partizan da slavi.

76:72 - Važne poene iz kontre je postigao Miler-Mekintajer. Napad pre toga Basas je promašio trojku i propustio priliku da dovede svoj tim do prednosti. Sada je Duran bio prinuđen da pozove minut odmora i kaže svojim igračima šta da odigraju u finišu.

74:72 - Dozvolio je Partizan timu iz Badalone da dođe na dva poena minusa. Konor Morgan je pogodio trojku iz desnog kornera. To je primoralo Saša Filipovskog da pozove tajm-aut.

74:69 - Brutalno je zakucao Mozli. Oslobio se čuvara i iz prodora zakucao. Zaista fantastičan potez.

70:64 - Rašon Tomas je prekinuo seriju španskog tima. Ipak, dozvolio je Partizan gostima da ponovo pogode van linije 6,75.

68:59 - Ponovo loše igraju domaći u napadu. Dangubić je dva puta napravio grešku u koracima. Huventud je to iskoristio i ponovo došao na jednocifren zaostatak.

68:55 - Polako, ali sigurno crno-beli privode utakmicu kraju, iako je tek početak poslednjeg kvartala.

TREĆA ČETVRTINA: Partizan - Huventud 63:49

63:49 - Poenima Gordića u poslednjoj sekundi okončan je treći period

59:47 - Novo najveće vođstvo domaćih. Do njega su došli nakon još jednog pogotka van linije 6,75. U sledećem napadu Partizana - let Mozlija. Odlično je zakucao skočni Amerikanac.

54:45 - Dobra reakcija nakon minuta odmora. Strpljivo su crno-beli gradili napad koji je na kraju završen trojkom Pejdža.

51:45 - Laka četiri poena je primio Partizan. To je nateralo Filipovskog da zatraži tajm-aut i ne dozoli svojim igračima da padnu.

49:41 - Deluje da crno-beli polako lome utakmicu. Počeli su domaći da pogađaju van linije 6,75.

46:36 - Uspeo je Partizan da pogodi tek drugu trojku na meču. Posle Pejdža precizan je bio i Zaograc.

41:36 - Drugo poluvreme počelo je trojkom gostiju.

DRUGA ČETVRTINA: Partizan - Huventud 41:33

41:33 - Gotovo je prvo poluvreme. Crno-beli zasluženo vode posle 20 minuta košarke.

39:31 - Posle poena Dangubića Karlos Duran je pozvao minut odmora. Crno-beli priv put na ovom meču vode osam razlike i to je najveća prednost do sada.

35:31 - Nakon tajm-auta gostujućeg tima Parado je poentirao. U sledećem napadu za domeće je dva bacanja realizova Dangubić.

31:27 - U serijama se igra u ovim momentima. Sada je Partizan odgovorio sa 5:0. Nju je prekinuo trojkom Brodžijanski.

26:24 - Košarkaši Huventuda su odgovorili serijom 5:0.

26:19 - Domaći su napravili seriju 10:0 zaključno sa finišom prve deonice. Sjajno je tim Saša Filipovskog otvorio drugi kvartal.

PRVA ČETVRTINA: Partizan - Huventud 18:19

18:19 - Gosti sa poenom prednosti završavaju prvi period. Poslednji koš u ovom delu meča bio je delo Nemanje Gordića.

14:14 - Izjednačena utakmica za sada u dvorani "Ranko Žeravica". Španski klub je  u jednom momentu imao pet poena prednosti i to je najveće vođstvo jedne ekipe do sada.

10:13 - Do poena je stigao Dangubić, ali je van linije 6,75 za goste precizan bio Lopez-Arsotegi.

8:8 - Sjajan pogodak Miler-Mekintajera. Pogodio je Amerikanac prodrom, i to od koša do koša.

4:7 - Bolje je Huventud otvorio meč. Ipak, goste je malo smirio Miler-Mekintajer.

2:2 - Meč u Beogradu je počeo poenima gostiju, tačnije Konora Morgana, ali je na drugoj "flouterom" uzvratio Zagorac.