KRAJ! NOVI PORAZ ZVEZDE: Izgubljene lopte i loša odbrana kumovale porazu

15. 01. 2021. u 20:32 >> 22:54

KOŠARKAŠI Crvene zvezde poraženi su sa 91:71 na gostovanju Valensiji u 20. kolu Evrolige.

КРАЈ! НОВИ ПОРАЗ ЗВЕЗДЕ: Изгубљене лопте и лоша одбрана кумовале поразу

Foto arhiva VN

Kod Crvene zvezde najefikasniji je bio Džoni Obrajant sa 21 poenom, a dvocifren je još samo bio Kino Kolom sa 11.

Kod pobednika istakli su se Laberi sa 16, Kalinić sa 14, Tobi 13.

Zvezda sada ima skor 6:13, a Valensija je prekinula niz od četiri poraza.

91:71 - KRAJ UTAKMICE Dvadeset razlike za Valensiju.

40. minut 91:71 Valensija je prekinula niz od četiri poraza, a Zvezda će 13. put pognutih glava napustiti Evroligaške parkete.

39. minut 89:71 Prvi poeni Puerta.

38. minut 87:69 Labejri večeras nenj promašuje.

37. minut 83:69 Izgubila je Zvezda i šesnaestu loptu u napadu.

U poslednjih pet minuta Zvezda ulazi bez Voldena koji je zaradio petu ličnu grešku. Meč je završio sa tri poena, sve sa linije slobodnih bacanja.

35. minut 78:66 Valensija ulazi u poslednjih pet minuta sa plus 12. Srpskom šampionu se smeši trinaesti poraz u sezoni.

31. minut 72:57 Dva vezana napada donela su Valensiji nova četiri poena i plus 15. Zvezda ponovo ima problema u defanzivi i rival prilično rutinski završava svoje napade.

70:57 - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

29. minut 66:57 Kalinić vodi Valensiju ka pobedi.

26. minut 61:51 Kolom sa 2+1 smanjuje, ali Kalinić i van Rosom vraćaju prednost Valensiji.

24. minut 53:48  Opet je O'Brajent strelac

23. minut 51:46 O'Brajent vraća Zvezdu u život, Zvezda pojačava i odbranu i hvata polako priključak. Dobar start drugog poluvremena.

21. minut 51:42 Počelo je drugo poluvreme. Zvezdi je istekao napad, pa Valensija prva stiže do poena.

49:42 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA Zvezdi je pripala druga četvrtina, zahvaljujući boljoj igri u samoj završnici poluvremena.

20. minut 49:42 Zvezdi je pripala završnica druge četvrtine, a Kolom je sa slobodnih bacanja sveo minus na podnošljivih minus sedam.

19. minut 49:38 Dobrić precizan sa slobodnih bacanja.

18. minut 47:36 Dve vezane trojke crveno-belih koji spuštaju minus na 11 poena zaostatka.

17. minut 46:30 Tehnička greška za Kalinića.

15. minut 42:26  Opet tajm-aut nije dao rezultate i imamo rekordnu prednost Valensije od plus 16.

12. minut 35:20 Novi tajm-aut pri vođstvu slepih miševa od 15 razlike.

11. minut 30:18 Volden otvara drugu četvrtinu sa 3/3 sa linije slobodnih bacanja, uzvraćaju Španci trojkom.

27:15 - KRAJ PRVE ČETVRTINE Ne obećava rezultat, ali ni igra srpskog šampiona posle prvih deset minuta.

9. minut 23:15 Zvezda se polako budi koševima O'Brajanta smanjuje razliku.

7. minut 23:9  Uzeo je Radonjić tajm-aut, ali stvari za crveno-bele nisu pošle na bolje.

5. minut 17:7  Plus deset za donaćina, Zvezda je loše otvorila ofanzivno.

3. minut 7:5 Kalinić je doneo Špancima plus pet, a u narednom napadu precizan van linije 6,75 bio je Davidovac koji je tako održao korak crveno-belih.

1. minut 2:2 Ognjen Dobrić otvara susret dvojkom, uzvraća Kalinić

Crveno-beli su Španiju otputovali bez Marka Simonovića, Džordana Lojda, Lendrija Noka i Boriše Simanića, a trener Dejan Radonjić smatra da će njegov tim imati težak zadatak.

Tok meča u Valensiji pratite uživo preko našeg portala.