SJAJAN MEČ U PODGORICI: Budućnost u derbiju kola ABA lige pobedila Partizan, crno-beli sve dalje od plej-ofa

Č. V.

16. 01. 2021. u 19:51

KOŠARKAŠI Budućnosti pobedili su Partizan u Podgorici sa 80:72 u derbiju 15. kola ABA lige.

СЈАЈАН МЕЧ У ПОДГОРИЦИ: Будућност у дербију кола АБА лиге победила Партизан, црно-бели све даље од плеј-офа

Ovim porazom crno-beli su još više pogoršali situaciju kada je u pitanju ulazak u plej-of regionalnog takmičenja.

Izabranicima Saše Filipovskog ovo je bio drugi vezani neuspeh na Jadranu, nakon što su prošlog vikenda doživeli i drugi poraz od Borca ove sezone.

Sa druge strane Podgoričani su uspeli da se iskupe za neočekivan poraz od Splita u Hrvatskoj.

Što se utakmice u "Morači"tiče bila je izjednačena tri četvrtine, da bi igrači Petra Mijovića u poslednjem periodu zaigrali bolje od crno-belih i ispostavilo se da im je tih dobrih 10 minuta donelo važan trijumf.

Zanimljivo da je prva dvocifrena prednost na ovom susretu bila na dva minuta do kraja meča, kada je Budućnost povela sa 74:64.

Završnica je ipak bila neizvesna. Došli su gosti na tri poena minuta, ali je odlični Nikola Ivanović trojkom u poslednjem minutu otklonio sve dileme oko pobednika.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nikola Ivanović koji je postigao 25 poena, od toga 17 u poslednjoj četvrtini, pratio ga je Amadeo Dela Vale sa 17. Na drugoj strani najbolji je bio Rade Zagorac sa 14 poena, dok je Erik Mika dodao 11.

Budućnost sada ima učinak 10-2, dok je skor Partizana 7-8.