UMALO OD GOTOVOG VERESIJA: Partizan savladao Borac u neizvesnoj završnici

A. Ilić

11. 02. 2021. u 18:30 >> 21:09

KOŠARKAŠI Partizana igraće u polufinalu Kupa Radivoj Korać. Oni su u četvrtfinalu savladali Borac rezultatom 76:72 (20:16, 20:16, 22:17, 14:23)

УМАЛО ОД ГОТОВОГ ВЕРЕСИЈА: Партизан савладао Борац у неизвесној завршници

Zanimljivo je da je ovo prva pobeda crno-belih nad Čačanima koji su u ABA ligi dva puta savladali "parni valjak".

Partizan je od početka meča vodio, iako crno-bele na početku meča nije služio šut za tri poena.

Ipak, zbili su svoje redove, te odličnom odbranom, a kako je vreme odmicalo i sve boljim šutem za tri, uspeli su da dođu do prednosti od 15 poena na osam minuta pre kraja.

Ipak, sve dobro su prokockali u završnici kada su dozvolili Borcu da dođe do neizvesne završnice. Pola minuta pre kraja bilo je 74:72 za crno-bele.

Partizan će u polufinalu igrati protiv pobednika meča Crvena zvezda - Radnički Kragujevac koji počinje od 21 čas, a čiji tok možete da pratite OVDE

KK Partizan - KK Borac 76:72 (20:16, 20:16, 22:17, 14:23)

KK PARTIZAN: Mika 15, Pejdž 8, Dangubić 12, Jaramaz 11, Veličković 4, Zagorac, Perkins 9, Janković, Tomas 7, Trifunović 8, Mozli 2

KK BORAC Miletić 10, Nerandžić 7, Novaković 9, Džouns 14, Čarapić 8, Torton 7, Smit, Ćurčić, Sanadze 4, Gavrilović 7, Kočović, Todorović 6

ČETVRTA ČETVRTINA -  20:16, 20:16, 22:17, 14:23

40. MINUT - Nesportski faul Partizana, Todorović pogađa dva bacanja, dolazi Borac na minus četiri. Novaković pogađa za 74:72, 30 sekundi pre kraja. Branio je Borac poslednji napad. Perkins pogađa na osam sekundi pre kraja Odbranio se Partizan i došao do polufinala 76:72.

39. MINUT - Jaramaz pogađa sa penala za plus osam crno-belih.

38. MINUT - Šutira sa velike udaljenosti Jaramaz, promašuje, mika se bori za loptu, promašuje trojku i Pejdž, na kraju do lopte dolazi Tomas, koji je ponovo bio polovičan sa penala, a na drugoj strani loptu krade Jaramaz.

37. MINUT - Džouns poenima sa penala smanjuje deficit Borca na samo pet poena 71:66. Nerezonski pas Mike kradu igrači Borca loptu.

35. MINUT - Polovičan je bio tomas sa penala. Borac ponovo silazi na sedam poena.

33. MINUT - Tornton daje trojku i privodi Borac na -10, ali Dangubić odmah vraća! Krilni košarkaš crno-belih pogađa za tri četiri od pet.

32. MINUT - Pejdž je promašio koš, Borac iskoristio jedno bacanje, a onda Perkins ponovo pravi faul, treći Partizana za samo 40 sekundi, da bi Džons pogodio sa poludistance. Popravio je Borac odbranu, ali Jaramaz iz daljine, iz driblinga pogađa trojku! 65:52

TREĆA ČETVRTINA - 20:16, 20:16, 22:17

30. MINUT - Odlično Partizan završava treću četvrtinu. Imaju crno-beli prednost 62:49

22. MINUT - Otvara trojkom Partizan treću deonicu. To je četvrta trojka crno-belih iz 15 pokušaja.

27. MINUT - Upisuje novu trojku Partizan, postigli su ih crno-beli više u trećoj deonici nego u prvom poluvremenu. Pogodio je Perkins, potom su igrači Saše Filipovskog odigrali dobru odbranu, fantastično je potom Perkins dodao do Tomasa koji je bio fauliran.

26. MINUT - Konačno nova trojka Partizana, druga Trifunovića, Partizan stiže do + 11, u narednom napadu novi poeni za crno-bele nakon dobre odbrane. Pogodio je Rašon Tomas.

DRUGA ČETVRTINA - 20:16, 20:16

20. MINUT - Pejdž nakon lepe akcije šutira za tri. Neuspešni su crno-beli, koji šutiraju 3 od 13 za tri. Partizan na plus osam (40:32)

19. MINUT - Pri kraju četvrtine Markus Pejdž je pogotkom prekinuo seriju od nekoliko izgubljenih lopti sa obe strane za 36:32, da bi Veličković bio precizan sa linije slobodnih bacanja i Partizan je otišao na

18. MINUT - Ne ide Jaramazu šut za tri. Pri rezultatu 34:32 promašio je trojku, dok sa druge strane prekida Veličković kontru. Potom krade Jaramaz loptu, ali dobra odbrana Tortona.

16. MINUT - Na sreću Partizana Mika je bio sjajan i sa 11 poena četiri minuta pre kraja druge četvrtine držao je svoju ekipu na rezultatskoj distanci 32:28.

12. MINUT - Nešto lošije počela je druga četvrtina, Borac je postigao dva poena, dok Partizan tek nakon dva minuta dolazi do trojke preko Pejdža.

15. MINUT - Borac je nastavio da pogađa sa linije za tri poena, a Čarapić i Gavrilović su sa dve trojke izjednačili rezultat na 28:28.

PRVA ČETVRTINA -  20:16

10- MINUT - Džouns je promašio dva od tri bacanja, sa druge strane odličan Tomas, Partizan kontroliše skok. Gubi u poslednjim sekundama loptu Perkins

7. MINUT - Pogađa trojku Nerandžić, odmah u sledećem napadu odgovara Dangubić. Već u sledećem napadu Čarapić je dva puta precizan sa penala. 18:15.

5. MINUT - Novaković pogađa drugu trojku za Borac, odgovara trojkom Trifunović. Pet poena mladog Trifunovića u nizu.

4. MINUT - Brajs Džons je upisao prve poene, Borac na 10:7.

2. MINUT - Partizan brzo dolazi do prednosti 6:0. Raspoložen je bio Erik Mika, uz Ognjena Jaramaza. Pogodio je  Čarapić trojku za Čačane,  a potom sa još četiri poena Mika dolazi do osmog poena, a Partizan do 10:5.