MOTO GP: Italijan pobedio, junak dana je Aleks Markes (VIDEO)

11. 10. 2020. u 14:58

VOZAČ Dukatija Danilo Petruči pobedio je u trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Francuske u Le Manu.

МОТО ГП: Италијан победио, јунак дана је Алекс Маркес (ВИДЕО)

Italijan je trku završio za 45 minuta, 54,736 sekundi i ostvario drugu pobedu u kraljevskoj klasi u karijeri.

Drugi kroz cilj prošao je Aleks Markes iz Honde sa zaostatkom od 1,273 sekundi, dok je treći bio vozač KTM Pol Espargaro sa 1,711 sekundi zaostatka.

Trka je vožena po kiši, zbog čega su brojni vozači izleteli sa staze među kojima i Valentino Rosi, koji je učešće završio u prvom krugu.

Vozač Jamahe Fabio Kvartararo trku je završio na devetom mestu, ali je zadržao vođstvo u generalnom plasmanu u odnosu na Đoana Mira, koji je danas bio 11. Prednost Francuza sada iznosi 10 bodova.

Naredna, 11. trka u šampionatu, vozi se za sedam dana u Španiji, za Veliku nagradu Aragona.