EGIPAT DUPLO BOLJI OD MAKEDONIJE: Domaćin savladao naše južne susede 38:19

16. 01. 2021. u 19:48

REZULTATSKU katastrofu doživela je selekcija Severne Makedonije u drugom kolu svetskog rukometnog prvenstva u Egiptu od reprezentacije domaćina.

ЕГИПАТ ДУПЛО БОЉИ ОД МАКЕДОНИЈЕ: Домаћин савладао наше јужне суседе 38:19

Domaćin je slavio s neverovatnih 38:19 što je jedan od najtežih poraza Severne Makedonije u istoriji.

Prema ovome, poraz u prvom kolu od Švedske (32:20) deluje kao dobar rezultat.

Faraoni su već nakon prvog poluvremena rešili meč jer su imali nedostižnih +14 (20:6) da bi u nastavku samo povećavali prednost.

Najefikasniji u domaćoj ekipi sa osam golova bio je Šebib, dok je Lazarov u poraženoj ekipi pogodio tri puta.

Makedonija je na šampionat stigla u poslednji čas kao zamena za Češku koja je odustala zbog korone. Jasno je da je ekipa nespremna za nivo rukometa koji se prikazuje na SP pa će IHF imati dodatnih problema sa brojnim kritičarima koji su se od početka protivili održavanju prvenstva u ovakvim uslovima.