KRAH HRVATSKE: Danska pregazila "kockaste" i poslala ih kući

25. 01. 2021. u 22:46

RUKOMETAŠI Hrvatske poraženi su od Danske sa 38:26, te su tako ostali bez četvrtfinala.

КРАХ ХРВАТСКЕ: Данска прегазила коцкасте и послала их кући

Klub sa Severa Evrope je bio oslabljen na ovom meču, pošto je nekoliko igrača dobio stomačni virus.

Ipak, to nije sprečilo Dance da odigraju maksimalno ozbiljno i pregaze rivala, iako ovaj meč za njih nije imao nikakav rezultatski značaj.

Da problem bude veći tokom meča povredio se prvi golman Landin koji se sudario sa svojim saigračem.

Prvo poluvreme bilo je tokom većeg dela izjednačeno, ali su Danci otišli na odmor sa dva gola prednosti - 17:15.

Ipak, u nastavku je na parketu u Egiptu postojala samo jedna selekcija. Aktuelni svetski šampion je taj deo meča počeo serijom 6:0 i tada je bilo jasno da od povratka Hrvatske u meč nema ništa.

Dansku su do pobede predvodili Emil Jakobsen sa osam i Jakobs Holm sa šest golova. Dok su se kod "kockastih" istakli Marino Marić sa šest golova i Ivan Karačić sa pet.

Iz ove grupe u četvrtfinale se osim Danske plasirala i reprezentaciji Katara koja je ranije danas savladala Argentinu sa 26:25.