KECMANOVIĆ ISPAO U PRVOM KOLU ROLAN GAROSA: Argentinac prejak za srpskog tenisera

G. Čvorović

27. 09. 2020. u 22:25

SRPSKI teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u drugo kolo Rolan Garosa u Parizu, pošto je izgubio od Argentinca Dijega Švarcmana posle tri seta, 6:0, 6:1, 6:3.

КЕЦМАНОВИЋ ИСПАО У ПРВОМ КОЛУ РОЛАН ГАРОСА: Аргентинац прејак за српског тенисера

Ovaj meč je trajao jedan sat i 47 minuta igre, a 40. igrač planete je jedino koliko-toliko uspeo da zapreti rivalu u trećem setu.

Omaledni Argentinac (13. na ATP listi) je prvi set osvojio bez izgubljenog gema, dok je u drugom setu prepustio Kecmanoviću samo jedan gem.

Miomir je nije bio zadovoljan igrom u prva dva seta, a naveo je i da su uslovi bili loši.

- Prva dva seta su baš bila loša. Pravio sam dosta grešaka. Treći set je bio dosta bolji. Da se to desilo ranije, možda sam i mogao da preokrenem rezultat. Previše kasno sam ušao u ritam. Dosta je hladno, duvao je vetar, bilo je teško da se igra. Sigurno mi nije prijalo, ali je i njemu bilo isto - rekao je Kecmanović

Švarcman, će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Francuza Korantena Mutea i Italijana Lorenca Đustina.