POČEO ZAVRŠNI MASTERS: Sjajan meč na startu, Tim posle velike borbe savladao branioca titule

15. 11. 2020. u 17:55

AUSTRIJSKI teniser Dominik Tim pobedio je na startu Završnog mastersa u Londonu Stefanosa Cicipasa sa 7:6(5), 4:6, 6:3.

ПОЧЕО ЗАВРШНИ МАСТЕРС: Сјајан меч на старту, Тим после велике борбе савладао браниоца титуле

Grk koji brani titulu na ovom tirniru nije počeo takmičenje onako kako je želeo. Iako je dobio drugi set to je bilo sve od njega u duelu sa trećim igračem sveta.

Prvi set protekao je u izjednačenoj borbi. Tim je imao tri prilike da rivalu oduzme servis, ali to nije uradio, pa je odluka o pobdniku prvog dela meča morala da bude doneta u taj-brejku.

Bolji je u 13. gemu bio Austrijanac i tako načinio veliki korak ka trijumfu.

Ipak, šesti reket planete je odbio da se preda. U ranoj fazi drugog seta je došao do brejka i sigurno igrom je isti priveo kraju.

Odlučujući treći set pripao je Timu koji je napravio jedan brejk, i on mu je očigledno bio dovoljan da dođe do pobede posle dva sata i 17 minuta velike borbe.

U drugom meču ove grupe sastaju se Rafael Nadal i Andrej Rubljov od 21 sat.