NOVAK STAO U POLUFINALU: Tim slavio posle velike borbe, Đoković pao u taj-brejku trećeg seta

21. 11. 2020. u 14:30 >> 18:08

NAJBOLjI teniser sveta Novak Đoković poražen je od Dominika Tima u polufinalu Završnog mastersa u Londonu sa 7:5, 6:7(10), 7:6(5).

НОВАК СТАО У ПОЛУФИНАЛУ: Тим славио после велике борбе, Ђоковић пао у тај-брејку трећег сета

Nije uspeo Novak da se plasira u novo finale i dođe do prilike da se bori za šestu titulu na Završnom mastersu.

Vratio se svetski broj jedan volšebno u drugom setu. Spasao je četiri set lopte i pronašao način da poravna rezultat.

Treći set je prošao u izjednačenoj borbi. Nije bilo prilika za brejk, pa je opet odluka o pobedniku morala da padne u taj-brejku. Vodio je Đoković sa 4:0, ali stao. Austrijanac je osvojio šest vezanih poena i mirno je priveo meč kraju.

Ono što je zanimljivo ove godine ćemo u Londonu dobiti novog pobednika turnira ko god bude rival Timu, a to mogu da budu Rafael Nadal ili Danil Medvedev.

Španac i Rus, baš kao i treći igrač sveta nikada nisu osvajali ovaj turnir i to je svakako veliki motiv za sve da dođu do titule.

Tim je pobedio Đokovića posle dva sata i 57 minuta igre.

TREĆI SET: Đoković - Tim 5:7, 7:6(10), 6:7(5)

6:7 - Veliku priliku propustio je Đoković. Vodio je 4:0 u taj-brejku i na kraju je stao. Tim je osvojio šest vezanih gemova i upisao je pobedu.

6:6 - Taj brejk će odlučiti prvog finalistu Mastersa! Bez problema je Nole rešio 12. gem u svoju korist.

5:6 - Ne predaju se Srbin i Austrijanac. Đoković ponovo servira da ostane na turniru i izbori još jedan taj-brejk.

5:5 - Još jedan lak gem Đokovića. Sada je ponovo pritisak na Timu. Videćemo kako će se odvijati kraj ovog seta.

4:5 - Ponovo vodi Tim u ovom setu. Novak sada servira da ostane u Londonu.

4:4 - Igrao se Đokovićev gem na razliku, ali nije Austrijanac došao u priliku da rivalu oduzme servis, pa sada Novak može da napadne servis 27-godišnjaka iz Viner Nojštata.

Novak Đoković/Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN

3:4 - I Tim baš kao i Đoković lako dobija svoje gemove za sada. I dalje nema prilika za brejk. Ukoliko ih ne bude do kraja 12. gema opet ćemo gledati taj-brejk.

3:3 - Prenuo je Noleta dobitak drugog seta. Dobio je gem sa nulom i igra mnogo bolje nego do sada.

2:3 - Sigurna igra obojice tenisera u odlučujućem setu. I dalje sigurno čuvaju sopstvene servise.

1:2 - Bez brejka u trećem setu posle tri gem. Borba se nastavlja.

DRUGI SET: Đoković - Tim 5:7, 7:6(10)

7:6 - Neverovatni Đoković. Kada dođe taj-brejk tu se Novak oseća najbolje. Imao je Tim idelanu šansu da reši meč, ali je na meč lopti napravio duplu i omogućio Srbinu da odvede meč u treći set.

6:6 - Kakvu šansu je propustio Nole. Imao je dve set lopte, ali je Dominik u tim trenucima pronašao servis koji ga na ovom meču odlično služi.

6:5 - Popravio je Đoković igru i sada svoje gemove dobija bez većih problema. Tim će drugi put servirati da ostane u drugom setu.

5:5 - Mogao je Austrijanac da bude u problemu. Ipak, servis je radio kako treba u ključnim momentima.

5:4 - Još jedan lak gem dobio je Srbin. Tim će servirati da ostane u drugom setu.

4:4 - Šteta! Konačno je bila prilika za brejk. Ušlo se u razmenu. Nole je loptu poslao u mali aut, pa je tako propustio veliku priliku da dođe u poziciju da servira za osvajanje drugog seta.

4:3 - Odgovorio je Novak na lak gem Tima. Izgubio je prvi igrač sveta samo jedan poen. Traži i dalje brejk priliku i možda je pravo vreme za to sledeći gem.

3:3 - Novi lak gem za trećeg tenisera planete. Pokušava naš as da nađe rešenje za dobru igru rivala, no za sada mu to ne polazi za rukom.

3:2 - Novak se izvukao. Imao je Austrijanac priliku za brejk, ali je u tim momentima Srbin pronašao prave udarce i izvukao se.

2:2 - Sjajan je za sada Dominik. Prosto ne dozvoljava Đokoviću da ga ugrozi.

2:1 - Siguran je Nole za sada u drugom setu. Ipak, treba još da se dođe do toliko željene prilike za brejk.

1:1 - Ne posustaje Tim. Još uvek nije dozvolio Đokoviću nijednu priliku da mu oduzme servis.

1:0 - Dobro je Novak počeo drugi set. To je bilo važno, da ne padne posle gubitka prvog segmenta.

PRVI SET: Đoković - Tim 5:7

5:7 - Lako je Tim odservirao za set. Dobio je prvi deo meča i sada se nalazi veoma blizu plasmana u finale.

Dominik Tim/Foto: EPA-EFE/ANDY RAIN

5:6 - Dominik je taj koji je prvi stigao do brejka. Sada se nalazi u odličnoj poziciji i serviraće za vođstvo u setovima.

5:5 - Drugi gem koji se igrao na razliku. I ovaj je bio na servis Tima. Ipak, još uvek nema prilike za brejk. U ovom gemu je viđen sjajan potez Austrijanca. Naime, treći teniser sveta je fantastično lobovao rivala, pa je Đokoviću preostalo samo da mu čestita.

5:4 - I dalje nema brejka i kako igraju Srbin i Austrijanac on se ne nazire.

4:4 - Novi lak gema za 27-godišnjaka. Drugi put na meču je Tim osvojio gem a da nije izgubii nijedan poen.

4:3 - Nije bilo nimalo prijatno. Sada je Austrijanac imao 0:30, no od tada je Nole zaigrao sjajno. Na 30:30 odigrao je volej iz teniskih udžbenika.

3:3 - Najneizvesniji gem do sada pripada Timu. Imao je Đoković 0:30, igralo se i na razliku, ali je momak iz Viner Nojštata pronašao način da dobije gem.

3:2 - Za sada nema ni traga brejk lopti. Sigurni su i jedan i drugi kada serviraju.

2:2 - Prvi gem sa nulom na ovom meču. Dobio ga je Dominik. Neverovatno dobro na startu meča Austrijanca služi servis.

2:1 - Nije bilo drame u prva tri gema, pa je prednost ponovo na strani najboljeg tenisera sveta.

1:1 - Uzvratio je Austrijanac istom merom. Novak je imao 15:30, ali to bilo sve od njega. Treći teniser sveta je dobro servirao u svom gemu, pogodio je pet od šest prvih servisa.

1:0 - Naš as je prvi servirao u ovom polufinalu i dobro je počeo meč. Dobio je gem bez većih problema, iako je bilo 30:30.