ЛИГА ШАМПИОНА: Одличан меч у Лисабону, Реал Мадрид са првог места у осмину финала

29. 11. 2023. у 22:59

ЛИГА шампиона је била прилично занимљива у среду увече, а дефинитивно је најинтересантније било у Лисабону где је Бенфика играла против Интера.

"Орлови" и "неразури" су одиграли луд меч који је завршен резултатом 3:3. Изабраници Роџера Шмита су на полувремену имали предност од 3:0, а сва три гола постигао је Жоао Марио. Гости су у настваку успели да дођу до изједначења и то тако што су три поготка дали за 21 минут.

У другом мечу ове групе састали су се Реал Сосиједад и Салцбург, али у Сан Себастијану није било голова.

Арсенал је против Ленса све решио после 45 минута. Клуб из Лондона је већ тада имао 5:0. У другом полувремену виђен је само један гол, а коначних 6:0 поставио је Жоржињо.

ПСВ је у ранијем термину у групи Б после невероватног преокрета савладао Севиљу са 3:2. Српски репрезентативац Немања Гудељ посригао је аутогол.

Интересантно је то да у Минхену није било победника, али ни голова. Утакмица Бајерн - Копенхаген окончана је резултатом 0:0.

Реал Мадрид је у сјајној утакмици победио Наполи са 4:2 и "краљевићи" су на тај начин обезбедили осмину финала и то са прве позиције.

Брага и Унион Берлин одиграли су 1:1. Домаћин је 60 минута играо са играчем мање због искључења Нијакатеа. Ипак, све то није било довољно бундеслигашу да дође тријумфа. Чак је и примио гол са играчем више.

Подсетимо, утакмице последњег кола групне фазе Лиге шампиона на програму су 12. и 13. децембра.

Лига шампиона, утакмице одигране у среду:

Галатасарај - Манчестер ј. 3:3 (1:2)

(Зијех 29, 62, Актуркоглу 71 - Гарнаћо 11, Фернандеш 18, Мектоминеј 55)
Севиља - ПСВ 2:3 (1:0)
(Рамос 24, Ен Несири 47 - Саибари 68, Гудељ 81 аг, Пепи 92)
Арсенал - Ленс 6:0 (5:0)
(Хаверц 13, Габријел Жесус 21, Сака 23, Мартинели 27, Одегард 45+1, Жоржињо 86 пен)
Бајерн - Копенхаген 0:0
Бенфика - Интер 3:3 (3:0)

(Жоао Марио 5, 13, 34 - Арнаутовић 51, Фратези 58, Санчез 72 пен)
Брага - Унион Берлин 1:1 (0:1)
(Ђало 51 - Госенс 42)
Реал Мадрид - Наполи 4:2 (2:1)
(Родриго 11, Белингем 22, Паз 84, Хоселу 94 - Симеоне 9, Ангиса 47)
Реал Сосиједад - Салцбург 0:0

БОНУС ВИДЕО: БУРАН УВОД У БЕРНУ: "Препуцавање" навијача Јанг бојса и Црвене звезде

БРУКА! Ево шта је Никола Јокић доживео након што је са Денвером остао без шампионске титуле

Никола Јокић није успео да оствари основни циљ за сезону 2023/2024 - од нове НБА титуле нема ништа, јер је с Денвером испао у полуфиналу Западне конференције, за шта се Минесота побринула у нестварној мајсторици. Али, по завршетку тог меча, ка српском асу је "дрвље и камење" полетело од бившег другог пика са драфта, а сада тренера.

20. 05. 2024. у 21:49

КО ЈЕ ЦРВЕНИ КОМАНДАНТ? Једини Србин генерал Црвене армије - Лењин му био захвалан, страдао од Стаљинове руке (ФОТО)

ИСТОРИЈА Совјетског Савеза, светске суперсиле 20. века, упамтила је бројне хероје, борце, официре који су својим јунаштвом и резултатима задивили свет. У периоду када се СССР тек стварао и уздизао, значајан помена био је и допринос једног Србина, Данила Срдића (1896-1937), првог и јединог Србина који је био генерал Црвене армије. Ово је његова прича.

20. 05. 2024. у 11:53