ЦРНО-БЕЛА ФРКА, ПА СЛАВЉЕ! Партизан са играчем мање победио Јавор и побегао Црвеној звезди (ВИДЕО)

10. 02. 2024. у 15:56

ФУДБАЛЕРИ Партизана добро су почели други део првенства, пошто су у 20. колу Суперлиге Србије победили Јавор са 1:0 и тако задржали прво место на табели, без обзира на то шта Црвена звезда уради против Вождовца.

Терен у Ивањици није био идеалан, па није било лако контролисати лопту. У првом полувремену није било много опасности по Александра Јовановића и Страхињу Манојловића.

Гости су имали већи посед, али су до поготка покушавали да дођу из прекида. Такође, овај део утакмице обележили су судари главама играча два тима и ту два наврата. Фудбалери Партизана Светозар Марковић и Немања Трифуновић су сусрет наставили са чалмама око главе. На другој страни је Бубакар Дукуре морао да напусти терен у 33. минуту.

Наставак сусрета није донео неку епохалну промену. Ипак, Игор Дуљај је направио прави потез када је у 61. минуту на терен послао Немању Николића. Само минут касније нападач је главом пребацио лопту испред гола ривала, а на правом месту био је Матеус Салдања који је постигао испоставиће се победоносни погодак. Бразилцу је ово био 15. гол у првенству и тренутно је први стрелац Суперлиге Србије.

Београђани су се нашли у проблему од 77. минута пошто је Никола Антић због другог жутог картона морао раније у свлачионицу. Но, ни то није помогло изабаницима Радована Ћурчића да избегну пораз.

До краја утакмице није било много узбуђења. Партизан је зналачки сачувао предност и уписао је три бода на старту другог дела сезоне у Суперлиги Србије.

Црно-бели сада имају 50 бодова, Јавор остаје на 21. Екипа Игора Дуљаја у наредном колу дочекује ИМТ, док Ивањичани гостују нишком Раничком.

Јавор - Партизан 0:1 (0:0)

Стадион: "Крај Моравице". Гледалаца: око 4.000. Судија: Милан Илић, Стрелац: Салдања 62 минут. Црвени картон: Никола Антић (Партизан)

ЈАВОР (4-2-3-1): Манојловић - Долмагић (од 80. Мићић), Копитовић, Леандро (од 56. Обрадовић), Милетић - Дукуре (од 33. Марјановић), Петровић - Босић, Гојковић, Милошевић - Бајере (од 57. Ратковић).

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић, Филиповић, Марковић, Антић - Овусу, Натхо (од 61. Николић) - Калулу (од 61. Северина), Захид, Трифуновић (од 76. Стјепановић) - Салдања (од 80. Шеховић).

Друга полувреме: Јавор - Партизан 0:1

90' - Утакмица је продужена за четири минута.

78' - Добро је шутирао Немања Милетић, али шутирао је право у Јовановића који је успео добро да интервенише.

77' - Проблем за Партизан. До краја утакмице мораће гости са десеторицом да буду у пољу, пошто је Никола Антић добио други жути картон.

62' - Прве измене прави Дуљај. Немања Николић и Ксандер Северина су ушли у игру. Ван терена су остали Бибарс Натхо и Алдо Калулу. Само по уласку је одмах пао гол. Николић је главом пребацио лопту, а Салдања је био на правом месту и матирао је Манојловића.

55' - Натхо је извео слободан ударац, Пинто је неспретно реаговао. Ипак, на право месту је био Манојловић и успео је да одбије лопту ван терена.

54' - Трећи жути картон на утакмици је добио такође играч Јавора. Овога пута у бележници се нашао Стефан Милошевић. Због приговора је жути картон добио и тренер домаћег тима Радован Ћурчић.

53' - Слободан ударац је извео Антић, из кога су гости добили корнер. После ударца из угла није било опасности по Манојловића.

50' - Извео је Јавор слободан ударац, шутирао је главом Пинто, но лопта је отишла високо преко гола.

47' - Добар напад Јавора на самом старту другог дела утакмице. Ударац Радивоја Босића није био прецизан.

46' - Почело је друго полувреме у Ивањици.

Прво полувреме: Јавор - Партизан 0:0

45+7' - Крај првог полувремена у Ивањици. Није било у овом делу сусрета оних правих изгледних прилика, али било је доста борбено на обе стране.

45+1' - Прво полувреме је због великог броја прекида продужена чак седам минута.

45' - Искористио је Долмагић неопрезност одбране црно-белих, шутирао је са ивице казненог простора, но лопта је отишла преко гола.

40' - Извели су црно-бели два прекида, но успела је да реагује одбрана домаћег тима и тако отклони опасност.

39' - И други штопер Јавора Леандро Пинто добио је жути картон. Он је повукао Калулуа за дрес и оправдано је завршио у бележници судије Милана Илића.

33' - Прва измена на утакмици. Бубакара Дукуреа заменио је Стефан Марјановић који је ове зиме стигао у редове Ивањичана из Колубаре.

32' - Ово је био доста озбиљнији од оног претходног. Обојици је глава завијена, али чини се да везиста Јавора неће моћи да настави дуел.

29' - Још једном се игра прекида због судара главама. Сада су у дуелу били Дукуре и Трифуновић. Лекарске екипе су опет на терену. Нема много игре у Ивањици, често се меч прекида због фаулова или офсајда.

24' - Узео је Салдања лопту на половини Јавора, кренуо на голу ривала, шутирао је, али га је земља Леандро Пинто изблокирао.

21' - Први жути картон на утакмици од играча добио је Борис Копитовић после оштрог страта над Салдањом. Пре њега због приговора "пожутео" је и Игор Дуљај.

17' - Утакмица је прекинута због незгодног судара главама једног играча Јавора и Светозара Марковића. Ипак, добра ствар да су обоција добро после указане лекарске помоћи. Али, фудбалер Партизана ће играти са чалмом око главе.

Светозар Марковић/ФОТО: ФК Партизан

15' - Извели су црно-бели слободан ударац искоса са леве стране. Натхо га није извео онако како уме, па је Манојловић без проблема интервенисао.

12' - Први добар напад гостију на овом мечу. Комбиновали су Натхо и Захид. Од свега је на крају Партизан добио корнер из кога није било опасности по гол тима Радована Ћурчића.

7' - Истиче седми минут полако у Ивањици, за сада осим корнера за Јавор није било никаквих узбуђења пред головима Манојловића и Јовановића.

3' - Први корнер на утакмици извела је домаћа екипа. Ипак, одбрана црно-белих, тачније Марковић је добро реаговао.

1' - Почела је утакмица у Ивањици. Први са центра кренули су гостујући фудбалери.

Уочи меча:

Црно-бели су на сјајан окончали јесењи део првенства, победом у вечитом дербију против Црвене звезде (2:1).

Клуб из Хумске доживео је одређене промене током зимске паузе. Тим су напустили Михајло Илић и Кристијан Белић, а стигло је пет играча. Такође, и Радован Ћурчић је остао без два битна играча Петра Гигића и Ибрахима Танка.

Партизан је у првом мечу савладао Јавор у Београду са 3:1. Стрелци за екипу Игора Дуљаја били су Квинси Мениг, Аранђел Стојковић и Матеус Салдања, док је једини погодак за Ивањичане постигао Дино Долмагић.

Црно-бели су први на табели са 47 бодова, Јавор заузима 12. место са 21 бодом.

Састави тимова:

ЈАВОР (4-2-3-1): Манојловић - Долмагић, Копитовић, Леандро, Милетић - Дукуре, Петровић - Босић, Гојковић, Милошевић - Бајере.

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић - Стојковић, Филиповић, Марковић, Антић - Овусу, Натхо - Калулу, Захид, Трифуновић - Салдања.

БОНУС ВИДЕО: Ватромет и славље "орлова" - Србија је на ЕУРО након 24 године

БРУКА! Ево шта је Никола Јокић доживео након што је са Денвером остао без шампионске титуле

Никола Јокић није успео да оствари основни циљ за сезону 2023/2024 - од нове НБА титуле нема ништа, јер је с Денвером испао у полуфиналу Западне конференције, за шта се Минесота побринула у нестварној мајсторици. Али, по завршетку тог меча, ка српском асу је "дрвље и камење" полетело од бившег другог пика са драфта, а сада тренера.

20. 05. 2024. у 21:49

КО ЈЕ ЦРВЕНИ КОМАНДАНТ? Једини Србин генерал Црвене армије - Лењин му био захвалан, страдао од Стаљинове руке (ФОТО)

ИСТОРИЈА Совјетског Савеза, светске суперсиле 20. века, упамтила је бројне хероје, борце, официре који су својим јунаштвом и резултатима задивили свет. У периоду када се СССР тек стварао и уздизао, значајан помена био је и допринос једног Србина, Данила Срдића (1896-1937), првог и јединог Србина који је био генерал Црвене армије. Ово је његова прича.

20. 05. 2024. у 11:53