ТУРСКА ОВО НЕ ПАМТИ! Голчина коју је Душан Тадић дао са 40 метара оставила Фенербахче у шампионској трци! (ВИДЕО)

03. 04. 2024. у 21:26

Требало је да то буде лак посао за Фенербахче: другопласирани тим Турске дочекао је 11. екипу са Табеле, Адану која је у 30 претходних првенствених кола остварила само девет победа. Али, екипа за коју игра Душан Тадић морала је да искористи и његову мајсторију не би ли сломила отпор упорних гостију.

На рано вођство "Фенера" (стрелац је био Ђику у 17. минуту) одмах је одговорио Марио Балотели, чувени италијански голгетер који је поравнао на 1:1 свега осам минута касније када је дао вероватно најлакши погодак у каријери - али захваљујући свом труду који је довео до освајања лопте:

Един Џеко је у 51. из полу-контре вратио предност домаћину, а онда је Србин ступио на сцену.

Играо се 70. минут када је голман Адане напустио казнени простор због једне интервенције, а док се враћао ка "радном месту", Фенербахче је освојио лопту, да би Душан Тадић фантастичним ударцем са 40-ак метара постигао гол (ВИДЕО).

Адана је изнова припретила, дошавши из брзопотезне акције у 80. минуту до 3:2 поготком Барасија, али је фаворит у 85. голом Дурсуна потврдио тријумф који се и те како назирао после Србинове мајсторије.

Тадић је одиграо цео меч за домаћина, који после ове победе од 4:2 има 82 бода, два мање од водећег Галатасараја.

Такав је случај на врху табеле већ скоро два месеца, откако је Фенербахче одиграо само 2:2 са Алањом 11. фебруара.

Трећепласирани Трабзон заостаје чак 30 бодова за "Фенером".

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“