ФУДБАЛ СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ: Реал, Сити, Арсенал и Бајерн частили навијаче

Н. И.

10. 04. 2024. у 13:10

ШТО би рекли играчи с наших простора, када се намере у Лиги шампиона на неке од великана са велике сцене: они стварно играју фудбал са неке друге планете. Ретко виђен спектакл и праву ревију голова приредили су прексиноћ у Мадриду Реал и Манчестер сити, а у Лондону Арсенал и Бајерн Минхен.

На два уводна меча четвртфинала Лиге шампиона виђено је чак десет голова. На "Сантјаго Бернабеу" су Реал и Сити ремизирали 3:3 у мечу пуном преокрета где је само норвешка фудбалска звезда Ерлонг Халанд изгледа чувао свој раскошни таленат и голгетерску муницију изгледа за реванш у Манчестеру за две недеље.

У Лондону такође реми 2:2, а када се све сабере, испоставило се да су Реал, Сити, Арсенал и Бајерн частили са десет голова и незаборавним утиском који данас ваљда може да приреди само Лига шампиона у фудбалу. Кажу многи да такав осећај, ако се деси прави "распоред планета" у једној ноћи, може да се доживи још само на финалу Светског првенства у фудбалу или кошарци...

Иако је 60.000 људи уживо гледало на "Етихаду" шта ће да се деси у дуелу Арсенал-Бајерн, ипак је оних 80.000 људи на "Бернабеу" и стотине милиона људи крај телевизора скоро без трептаја ока испратило дуел Реал Мадрида и Манчестер ситија. Гости су шокирали домаћина већ у 2. минуту, вратио се крљевски клуб са два брза гола експресно у живот, Гвардиолина екипа је са нова два гола средином другог полувремена шокирала домаћина, да би реми донео Федерико Валверде десет минута пре краја меча.

- Фудбал је показао сву своју драж и лепоту на овој утакмици. Верујем да ће реванш у Манчестеру бити исто тако узбудљив и надам се нашем пласману у полуфинале - рекао је после утамице тренер Реала Карло Анчелоти који је у уторак увече 200. пут седео на клупи у мечу Лиге шампиона.

Нашалио се популарни "дон КАрло" одмах затим на свој рачун:

- У мојим годинама је реткост преживети у фудбалу оволико дуго. Сећам се свог првог меча у Лиги шампиона. Било је то против Спарте из Прага када сам водио Парму. Зна се шта је мој и циљ Реала већ на првој следећој утакмици.

И за Анчелотија, али и за његовог колегу Артету са клупе Арсенала пред реванш мечеве у Манчестеру и Минхену, у оваквој ситуацији, позитивна је ствар што је УЕФА укинула правило гола у гостима. За две недеље крећемо од нуле, иако ће се дуго препричавати оних десет голова.

ИТАЛИЈА У ШОКУ: Ево због кога је Јаник Синер оставио девојку (ФОТО)

Новак Ђоковић је и даље први на АТП листи, а чак и да освоји Ролан Гарос, који почиње за мање од десет дана, то му неће гарантовати останак на врх. Наиме, на тај врх могао би да се попне Јаник Синер, мада је он ових дана, изгледа, већ на "седмом небу".

16. 05. 2024. у 19:52