ЛУДИ ЕЛ КЛАСИКО! Реал и Барселона одиграли меч за памћење, голова било на претек, али сви само причају о оном који није признат! (ВИДЕО)

21. 04. 2024. у 23:09

Реал Мадрид и ФК Барселона одиграли су "Ел класико" у 32. колу шпанског првенства, а иако се мегдан завршио уз погодак за тријумф у судијској надокнади времена, вероватно ће се после овог судара гиганата шпанског и европског фудбала највише причати о ситуацији када један гол није признат.

Коначан резултат, 3:2 за Реал, оставио је Мадриђане на врху табеле Ла лиге и то са огромнмих 11 бодова предности у односу на Барсу пред последњих шест првенствених кола, но иако је Џуд Белингем био јунак "краљевића" у завршници, он није био "тема дана".

Играо се 28. минут када је Барселона имала корнер с десне стране, а код ближе стативе, на углу петерца, млада звезда с "Ноу кампа", Ламин Јамал, спретно је, петом, послао лопту ка Реаловој мрежи. На гол линији, или, заправо, (далеко) иза ње, интервенисао је украјински голман мадридског тима, Андриј Лунин (ВИДЕО). Гол је прво признат, потом није... што је шокирало све којима је Барса у срцу, а изазвало огромне полемике широм фудбалског света.

До тог тренутка, мреже су се већ двапут тресле.

Већ у 6. минуту Кристенсен је искористио идеално додавање Рафиње из корнера да, код даље стативе, скочи и главом постигне гол за Барселону (ВИДЕО), али у 18. минуту Винисијус Жуниор је поравнао на 1:1 поготком са беле тачке (ВИДЕО), након што је Кубарси скривио једанаестерац обарањем Лукаса Васкеза.

Васкез и Винисијус су "заменили" улоге у 73. минуту.

Наиме, недуго после ситуације из 69. минута, када се Лопез нашао на правом месту и вратио предност Барселони (ВИДЕО), Реалов бразилски ас је идеално центрирао с левог крила, а Васкезов "пројектил" умало поцепао мрежу Барселоне (ВИДЕО).

Славили су тада навијачи "краљевића", али ни налик ономе каква је ерупција на трибинама стадиона "Сантијаго Бернабеу" била у првом од четири минута надокнаде времена: тада је Реал извео мат у три потеза - лопта је из средине отишла на десно крило, а оданде истински јунак меча, Лукас Васкез послао на лево, где ју је Џуд Белингам "из прве" послао снажно у мрежу, за гол, за победу и, по свој прилици, за титулу (ВИДЕО).

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала“