ЗВЕЗДА ЗАУСТАВЉЕНА У НОВОМ САДУ: Војводина изненадила шампиона!

Часлав Вуковић

28. 04. 2024. у 19:25 >> 16:55

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде прекинули су серију од седам везаних победа у Суперлиги Србије, пошто су у другој утакмици плеј-офа ремизирали против Војводине као гости - 0:0.

Иако није било голова на "Карађорђу" утакмица је била садржајна. Боље прилике имао је домаћи тим, али мреже су у Новом Саду остале нетакнуте.

Најбољу шансу у првом полувремену пропустио је Зади Сери који је у 34. минуту прошао по левој страни, шутирао је и погодио стативу.

Војводина је наставила да игра отворено, створила је још неколико одличних прилика у другом делу сусрета, но Омри Глазер је у пар наврата одлично интервенисао.

Могла је и Звезда да постигне гол, но добре прилике нису искористили Александар Катаи, Јован Шљивић и Хванг Ин Бом, па је и Лазар Царевић остао несавладан.

Ово је шампиону Србије био тек други меч у пролећном делу сезоне у којем није победио. Претходно је одиграо нерешено са Партизаном (2:2) и победио је 13 пута.

Црвена звезда је остала лидер на табели Суперлиге Србије са 81 бодом, Војводина је шестом место са 51 колико има и петопласирани Чукарички.

Подсетимо, ове две екипе одмериће снаге још једном до краја сезоне. Биће то 23. маја у финалу Купа Србије у Лозници.

Војводина - Црвена звезда 0:0

Стадион: "Карађорђе". Гледалаца: око 10.000. Судија: Новак Симовић (Ловћенац).

Војводина (4-3-2-1): Царевић - Лазаревић, Црномарковић, Кораћ, Гиорбелидзе - Индио, Савићевић (од 79. Вукановић) - Радуловић (од 70. Кембел), Зукић, Сери - Ивановић (од 84. Јовановић).

Црвена звезда (4-2-3-1): Глазер - Мимовић, Спајић, Драговић, Мијаиловић - Стаменић (од 61. Шљивић), Хванг - Олајинка (од 89. Ендијај), Катаи (од 61. Канга), Иванић (од 61. Букари) - Сремчевић (од 46. Красо).

Друго полувреме: Војводина - Црвена звезда 0:0

90+4' - Крај утакмице!

90+2' - Одлично је Хванг направио позицију за ударац. Тукао је Корејац из даљине, но Царевић је сјајно интервенисао.

90' - Утакмица је продужена три минута.

83' - Добру прилику имала је Звезда. Корнер је извео Канга, било је доста гужве у казненом простору Војводине, али домаћин је некако успео да отклони опасност.

74' - Пробао је Олајинка са 16 метара. Ипак, добро је био постављен Царевић и лако је зауставио ударац Нигеријца.

70' - Утакмица је завршена за Радуловића, а Божидар Бандовић је уместо њега на терен послао Нормана Кембела.

68' - Невероватно шта пропушта Војводина. Најпре је ударац Савићевића изблокирао Драговић, потом је Радуловић шутирао искоса са десне стране, али се истакао Глазер. Навијаче Звезде сигурно нису очекивали да ће им противници направити оволико шанси.

61' - Нове промене направио је Милојевић. Осман Букари, Гелор Канга и Јован Шљивић ушли су у игру, а терен су напустили Мирко Иванић, Александар Катаи и Марко Стаменић.

59' - Још једна невероватна прилика није искоришћена. Сери се изборио за одличну позицију, шутирао је левом ногом, но голман Звезде је био добро постављен и успео је да одбрани ударац фудбалера из Обале Слоноваче.

58' - Добар напад домаћег тима. Сери је проиграо Радуловића који је шутирао из прве, Мијаиловић је закачио лопту коју је на крају ухватио Глазер.

49' - Велика прилика за госте. Катаи се лажњаком ослободио ривала, шутирао је десном ногом искоса са леве стране, али одлично је реаговао Царевић и одбио је лопту у корнер.

46' - Почело је друго полувреме у Новом Саду! Владан Милојевић је направио прву измену. У свлачионици је остао Урош Сремчевић, а прилику је добио Жан-Филип Красо.

Прво полувреме: Војводина - Црвена звезда 0:0

45' - Завршено је прво полувреме на "Карађорђу". Није било много изгледних прилика, најбољу је имао Сери када је у 34. минуту погодио стативу.

43' - Већ трећи жути картон за црвено-беле. Сада је Мимовић неопрезно фаулирао Серија, па се нашао у бележници арбитра Симовића.

41' - Одиграли су фудбалери брз контранапад. Радуловић је центрирао са десне стране, шутирао је главом Ивановић, но засметао му је Спајић и лопта је отишла високо преко гола.

37' - Трећи жути карон на мечу. Овога пута је Стаменић са леђа зауставио Вукана Савићевића и за Симовића није било дилеме да ли да у бележницу упише везисту шампиона Србије.

34' - Прва велика прилика на утакмици. Сери је прошао по левој страни, али је погодио стативу. Гости су овој ситуацији имали доста среће.

32' - Први "пожутели" у редовима Новосађана је бивши играч Звезде Андрија Радуловић због прекршаја над Катаијем.

31' - Ни после другог ударца из угла гости нису запретили. Навијачи тима из Београда нису очекивали да њихови љубимци након пола сата игре ниједном озбиљно не запрете Лазару Царевићу.

22' - Извели су црвено-бели први корнер на утакмици, али одбрана Војводине је добро реаговала па до промене резултата није дошла.

17' - Први жути картон судија Новак Симовић покзаао је капитену Звезде Александру Драговићу који је оштро стартовао на једног противничког играча.

13' - Сада претња и пред Глазером. Ивановић је пробио по десној страни, послао је оштру лопте пред гол, али је израелски чувар мреже добро реаговао и одбио ју је у корнер.

12' - Нови опасан напад гостију. Иванић је прошао поред Лазаревића, оставио је лопту Стаменићу који је шутирао из прве. То није урадио како је желео па је лопта отишла поред гола.

11' - Први шут на утакмици упутили су црвено-бели. Мијаиловић је прошао по левој страни, пронашао је Олајинку који је покушао главом, но лопта је отишла поред стативе.

7' - Прва озбиљнија ситуација пред голом Војводине. Извео је Хванг слободан ударац искоса са леве стране, лопта је ишла у петерац, али је један играч домаћег тима успео да реагује и избаци лопту.

5' - Нема много узбуђења на старту меча. И једни и други кроз пас покушавају да дођу до гола ривала.

1' - Почела је утакмица на "Карађорђу".

Састав тимова:

Војводина (4-3-2-1): Царевић - Лазаревић, Црномарковић, Кораћ, Гиорбелидзе - Индио, Савићевић - Радуловић, Зукић, Сери - Ивановић.

Црвена звезда (4-2-3-1): Глазер - Мимовић, Спајић, Драговић, Мијаиловић - Стаменић, Хванг - Олајинка, Катаи, Иванић - Сремчевић.

Уочи меча:

Изабранике Владана Милојевића не очекује лак задатак с обзиром на то да је "стара дама" избуила само један од последњих 12 мечева у свим такмичењима. То се десило у прошлом колу када је ТСЦ тријумфовао у Бачкој Тополи са 3:2.

Ипак, када ова два тима играју на "Карађорђу" традиција је на страни актуелног шампиона Србије који је последњи поражен на северу наше земље пре 10 године.

Звезда је ове сезоне оба пута победила Војводину. На стадиону "Рајко Митић" било је 5:0, а у Новом Саду 2:1.

Подсетимо, ове две екипе одмериће снаге и у финалу Купа Србије које је на програму 23. маја.

БОНУС ВИДЕО: ГОЛ ЗА ГОЛОМ НА ДЕРБИЈУ: Олајинка примио лопту на груди, па послао пројектил у мрежу Партизана

ЈОКИЋ И ДЕНВЕР ПОКАЗУЈУ ЗАШТО СУ ШАМПИОНИ: Кошаркаши Минесоте нису навикли да играју под оваквим притиском

У ноћи између недеље и понедељка кошаркаши Минесоте ће угостити Денвер у круцијалној четвртој утакмици полуфинала Западне конференције (2:00).

12. 05. 2024. у 12:45

РУСИЈА ЈЕ ШОКИРАНА: Ево шта је америчка тенисерка урадила када се Рускиња повредила (ВИДЕО)

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. А најновије вести везане за руске спортисте - запањиле су и љубитеље спорта у Руској Федерацији.

12. 05. 2024. у 17:00