ЛУДА УТАКМИЦА У ХУМСКОЈ: Његош Петровић у завршници меча донео победу Војводини против Партизана (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

02. 05. 2024. у 18:40

ФУДБАЛЕРИ Партизана наставили су серију пораза. Они су у трећем колу плеј-офа изгубили од Војводине у Хумској са 3:2.

Добру утакмицу одиграли су црно-бели и Новосађани. На крају су се гости радовали и то захваљујући бившем играчу Црвене звезде Његошу Петровићу који је у четвртом минуту надокнаде донео тријумф тиму са севера наше земље.

Екипи из Београда је ово био пети везани пораз у свим такмичењима и јасно је да ће борба за друго место бити грчевита до самог краја.

Овим резултатом највише може да профитира Црвена звезда која у случају победе или ремија над ТСЦ-ом може математички да обезбеди седму узастопну титулу шампиона Србије.

Домаћин је први дошао до предности. Играо се 18. минут када је Ђорђе Црномарковић затресао сопствену мрежу након што није најбоље реаговао после центаршута Алда Калулуа.

Ипак, гости су до одласка на одмор успели да преокрену резултат. Стрелци су били Кејлеб Сери у 38. и Дејан Зукић у 44. минуту.

Боље су изгледали изабраници Алберта Нађа који је дебитовао на клупи Партизана у другом полувремену и због таквог приступа су награђени поготком који је у 57. минуту постигао Аранђел Стојковић.

Вреди истаћи да је домаћин после тога имао доста среће. Алекса Вукановић је погодио пречку, а уз то Новосађанима су поништена и два поготка, оба због прекршаја у нападу после корнера.

Ипак, јунак гостију постао је Петровић који је ударцем са неких 20 метара у четвртом минуту надоканде матирао Александра Јовановића.

Партизан је остао други на табели са 70 бодова, док је Војводина на петом месту са 54.

Друго полувреме: Партизан - Војводина 2:3

90+4' - Војводина је успела да победи поготком бившег играча Црвене звезде Његоша Петровића. Шутирао је са неких 20 метара и матирао је Јовановића.

90' - Утакмица је продужена за четири минута.

76' - Други пут води Војводина у Хумској! Ивановић је био највиши у скоку после центаршута из корнера и Јовановић је принуђен да по трећи пут извади лопту из мреже. Ипак, гол је поништен због одгуривања.

75' - Захид је петом оставио лопту Натху који је из прве шутирао, но лопта је отишла мало поред гола коју чува Царевић.

67' - Срећа за Партизан. Новосађани су одиграли сјајну акцију, лопта је дошла до Вукановића који је шутирао из прве и погодио је пречку. Јовановић је само погледом испратио шут бившег играча Црвене звезде.

59' - Одмах је Војводина постигла нови гол, али он није признат због фаула који је направио Матеус Индио над Николом Антићем.

57' - Изједначио је Партизан. Украо је Партизан лопту на средини терена, Николић је упослио Стојковић који је одличним ударцем искоса са десне стране донео поравнање резултата.

57' - Добра шанса за домаће. Калулу је центрирао са десне стране, највиши у скоку био је Захид, но шутирао је преко пречке.

53' - Направио је две промене Алберт Нађ. Утакмица је завршена за Салдању и Алексу Јанковића, а уместо њих прилику су добили Немања Николић и Јунг Јун Гох.

46' - Почело је друго полувреме у Хумској. Одмах је Салдања направио фаул и због тога добио жути картон.

Прво полувреме: Партизан - Војводина 1:2

45+1' - Заврешно је прво полувреме у Хумској!

44' - Еврогол Дејана Зукића. Асистент код првог гола доноси преокрет Војводини. Примио је капитен гостију лопту унутар шеснаестерца ривала, окренуо се сјајно шутирао и погодио горњи десни угао гола црно-белих.

40' - Невероватно шта није искористио домаћин. Била је добра прилика најпре за Калулуа, а онда и Салдању који је промашио цео гол из изгледне позиције.

38' - Одмах је уследила казна и Војводина је изједначила резултат. Сери је добро пратио напад свог тима, остао је сам на другој стативи и није му било тешко да савлада Јовановића који није баш најбоље реаговао.

37' - Мало је недостајало да на семафору стоји 2:0. Калулу је оставио лопту Салдањи који је шутирао из прве, но Царевић је фантастично интервенисао и спречио Бразилца да постигне први гол још од 9. марта.

32' - Нова добра прилика за госте. Сери је шутирао из изгледне позиције, али се одлично поставио Аренђел Стојковић и изблокирао ударац крилног нападача Војводине.

23' - Покушао је Сери да превари судију Јовановића и натера га да покаже на белу тачку. Ипак, одлично је ситуацију у казненом простору домаћина видео глави арбитар и играчу из Обале Слоноваче показао жути картон због симулирања.

18' - Прва права акција Партизана и одмах гол. Захид и Натхо су сјајно комбиновали. Фубдалер из Норвешке је лопту послао у петарац, она је погодила Црномарковића и завршила иза леђа Царевића.

15' - Новосађани су за сада конкретнији и више прете. Домаћин још увек није створио изгледну шансу. Вреди поменути и да је први жути картон на утакмици добио Сеид Кораћ.

8' - Војводина није успела да запрети после два корнера. Оба пута је добро реаговала одбрана домаћег тима.

6' - Прва добра прилика на утакмици за госте. Вукан Савићевић је центрирао са леве стране, главом је шутирао Алекса Вукановић. Добро је био постављен Александар Јовановић и избио је лопту ван терена.

1' - Почела је утакмица у Хумској!

Састави тимова:

Партизан (4-1-4-1): Јовановић - Стојковић, Филиповић, Саничанин, Антић - Стјепановић - Јанковић, Калулу, Натхо, Захид - Салдања.

Војводина (4-2-3-1): Царевић - Лазаревић, Кораћ, Црномарковић, Матеус Индио - Савићевић, Петровић - Радуловић, Зукић, Сери - Вукановић.

Уочи меча:

Црно-бели су прва два кола доигравања доживели два пораза, а у серији су од четири неуспеха. Сигурно да "парни ваљак" жели да прекине тај низ, али то неће бити лако пошто је ривал квалитетан.

Партизан се током недеља захвалио Игору Дуљају, па је на клупу овог клуба сео његов доскорашњи помоћник Албер Нађ. Он ће тако дебитовато као шеф стручног штаба (у дербију мењао суспендованог Дуљаја).

Нови стратег клуба из Хумске има проблема са штоперима, па ће тандем централних дефанзиваца на овој утакмици чинити Александар Филиповић и Синиша Саничанин.

Овај меч је битан за обе екипе. Домаћин жели да задржи друго место, док Војводина има циљ да се домогне позиције четири која води у Европу.

Партизан је тренутно други на табели са 70 бодова, има четири више од ТСЦ-а који овог четвртка гостује Црвеној звезди. Новосађани су на шестој позицији са 51.

БОНУС ВИДЕО: МАЈСТОРИЈА! Натхо постигао фантастичан погодак

ИТАЛИЈА У ШОКУ: Ево због кога је Јаник Синер оставио девојку (ФОТО)

Новак Ђоковић је и даље први на АТП листи, а чак и да освоји Ролан Гарос, који почиње за мање од десет дана, то му неће гарантовати останак на врх. Наиме, на тај врх могао би да се попне Јаник Синер, мада је он ових дана, изгледа, већ на "седмом небу".

16. 05. 2024. у 19:52