КРАЈ НАЈЛУЂЕ СЕЗОНЕ! Премијер лига добила шампиона после драме у последњем колу (ВИДЕО)

Часлав Вуковић

19. 05. 2024. у 19:00

ОКОНЧАНА је веома интерсантна сезона у Премијер лиги. Последње коло било је веома драматично, а на крају је први кроз циљ прошао Манчестер сити.

"Грађани" су били најконстантнији и побеђивали су када је било најпотребније, те им је то донело четврту узастопну титулу у Енглеској.

Изабраници Пепа Гвардиоле су у 38. колу на "Етихаду" савладаи Вест Хем са 3:1 и тако побегли Арсеналу два бода. "Тобџије" су победиле Евертон на "Емирејтсу" - 2:1.

Ситију је само 79 секунди било довољно да дође до предности против "чекићара". Фил Фоден је постигао сјајан гол, шутирао је са неких 17 метара и погодио горњи угао гола гостију.

Исти играч је дуплирао вођство у 18. минуту. Одлично је пратио ток акције и додавање Џеремија Докуа ударцем из прве послао лопту иза леђа Алфонса Ареоле.

Вест Хем је пред одлазак на одмор, тачније у 42. минуту успео да смањи резултат. Мохамед Кудус је постигао фантастичан гол - маказицама.

Сити је наставио да напада и у другом полувремену. Такав приступ се исплатио "грађанима" пошто су преко Родрија у 59. минуту повисили на 3:1.

Могла је завршница да буде драматична јер је Томаш Соучек постигао гол у 88. минуту, али је он на крају поништен због очигледног играња руком чешког репрезентативца.

То је уједно био и коначан резултат утакмице, након којег је тим Пепа Гвардиоле дошао до 10. титуле шампиона Премијер лиге.

Арсенал се надао да би Сити могао да се оклизне и тако победом дође до трофеја. Ипак, на "Етихаду" није било изненађења, па је тријумф "тобџија" био пиров пошто се стање на табели није променило.

РАЗОЧАРЕЊЕ Фудбалери Арсенала/ФОТО: Танјуг/АП

"Карамеле" су прве повеле. Идриса Геј је у 40. минуту постигао фанстастичан гол из слободног удараца.

То као да је тргло изабранике Микела Артете који само три минута касније стигли до изједначења. Мартин Одегард је оставио сјајну повратну лопту, на правом месту био је Такехиро Томијасу који је ударцем из прве успео да савлада Џордана Пикфорда.

Арсенал је успео да дође до победе у 89. минуту. Каи Хаверц се уписао у стрелце, но тај погодак ништа није променио.

Навијачи "тобџија" ни после 20 година нису могли да се радују титулу. Послењи пут клуб из Лондона је шампион био у сезони 2003/2004.

Вреди поменути да су из лиге испали Шефилд јунајтед, Барнли и Лутон и они ће од наредне сезоне наступати у Чемпионшипу.

БОНУС ВИДЕО: МУК У ХУМСКОЈ: Бивши играч Звезде у финишу меча срушио Партизан

МОЖДА САМ ПОРЕКЛОМ И СРБИН Де Ниро о Београду, бомбардовању 99, Нолету, Хрватима и Бошњацима

"МОЖДА САМ ПОРЕКЛОМ И СРБИН" Де Ниро о Београду, бомбардовању '99, Нолету, Хрватима и Бошњацима

ПРОСЛАВЉЕНИ холивудски глумац Роберт Де Ниро, који је последњих дана у центру пажње јер је у 80. години седми пут постао отац, својевремено је посећивао нашу земљу, а симпатије према српском народу није скривао ни у својим изјавама.

02. 06. 2024. у 11:40