ТУХЕЛОВА НУЛА НА СТАРТУ: Челсију само бод на дебију немачког стручњака

27. 01. 2021. у 21:16

ФУДБАЛЕРИ Челсија и Вулверхемптона одиграли су меч без голова у 20. колу Премијер лиге.

Дан пошто је и званично промовисан на нову функцију, немачки стручњак је одмах имао задатак да тргне екипу, али у мечу 20. кола Премијер лиге са чврстом екипом Вулвса, није било једноставно.

Гости су дошли по 0:0, види се то и по статистзици - Челсијевих 79 одсто поседа наспрам 21 одсто Вулвса, 14 удараца на гол упутили су плавци од чега пет у оквир, нула четири, од којих ни један у оквир гости.

Челси је сада осми на табели са 30 бодова, седам више од 13. Вулверхемптона.

У другој утакмици дана Барнли је са 3:2 савладао Астон вилу, иако су гости два пута водили на Терф мору.  Повела је Вила у 14. минуту преко Олија Воткинса, Бен Ми је у 52. минуту погодио за 1:1, а нову предност екипи из Бирмингема донео је Џек Грилиш у 68. минуту.

Двајт Мекнил је у 76. минуту изједначио, а три минута касније Крис вуд поставио је коначан резултат.

Вила је десета са 29 бодова, али и две утакмцие мање, а Барнли је 15. са 22 бода из 19 утакмица.

ОВО СЕ ПОРТУ НИЈЕ ДЕСИЛО СКОРО ПОЛА ВЕКА: Змајевима прети најгори пласман у Лиги Португала од 1976. године

ОВО СЕ ПОРТУ НИЈЕ ДЕСИЛО СКОРО ПОЛА ВЕКА: "Змајевима" прети најгори пласман у Лиги Португала од 1976. године

СПУШТА се завеса на португалску Примеира лигу, а пред последње коло остале су још две непознанице - ко ће у бараж за опстанак (Портимоненсе јури Естрелу и Боавишту) и ко ће између Порта и Браге директно у Лигу Европе, а која од ове две екипе ће морати да игра плеј-оф за пласман у друго по снази европско клупско такмичење.

18. 05. 2024. у 10:32

КАКО ЈЕ КОСОВО И МЕТОХИЈА ДОБИЛО ИМЕ? Различито порекло и велика симболка - назив користе САМО СРБИ

КОСОВО и Метохија веома су значајан део српске историје и традиције, али ретки су они који знају како је тако важно поднебље нашег постанка и идентитета добило име. Обе речи у називу нађе јужне покрајине имају различито порекло и велику симболику.

18. 05. 2024. у 11:47