НЕКА ЧЕКА ЈОКИЋ! Бостон преживео, Селтикси јуре нешто што нико није успео

24. 05. 2023. у 07:56

Кошаркаши Бостона смањили су на 3:1 у финалној серији Источне конференције НБА лиге, пошто су ноћас на гостовању победили Мајами са 116:99.

Мајами је већи део првог полувремена провео у вођству, а први део игре завршен је резултатом 56:50 за домаћи тим.

Уследила је одлична трећа четвртина гостију, који су тај део добили резултатом 38:23.

Бостон је на почетку другог полувремена направио серију 18:0 и повео са 70:61. До краја меча гости су повећавали резултат и у два наврата током последње четвртине водили са плус 18.

Бостон је кључну предност стекао шутем за три поена. Гости су 18 пута били прецизни са дистанце, док су играчи Мајамија постигли осам тројки, чиме је Бостон у овом сегменту игре направио 30 поена разлике.

У досадашњој историји НБА лиге у 150 утакмица ниједан тим који је губио са 3:0 у плеј-офу није успео да преокрене серију и прође даље.

Госте је до победе водио Џејсон Тејтум са 33 поена, 11 скокова и седам асистенција. Тејтум је својом другом тројком на мечу оборио рекорд франшизе у плеј-офу (220), који је до сада држао Пол Пирс.

Џејлин Браун је за Бостон постигао 17 поена, Дерик Вајт је додао поен мање, а Грент Вилијамс је уписао 14 поена и шест ухваћених лопти.

Најефикаснији у екипи Мајамија био је Џими Батлер са 29 поена, уз девет скокова и пет асистенција, Гејб Винсент је постигао 17 поена, а Кејлеб Мартин је додао 16 поена.

Српски кошаркаш Никола Јовић на терену је провео минут и шест секунди и за то време уписао један скок у поразу свог тима.

Пета утакмица игра се у Бостону у ноћи између четвртка и петка (2.30). Јуче се у своје прво велико финале пласирала екипа Денвера, која је у финалу Западне конференције савладала Лос Анђелес лејкерсе са 4:0.