ЗВЕЗДА ОПЕТ ИЗГУБИЛА У ЕВРОЛИГИ: Панатинаикос прејак за црвено-беле

28. 12. 2023. у 22:11

КОШАРКАШИ Црвене звезде изгубили су у Атини од Панатинаикоса са 82:65 те је тако остварила само један тријумф у гостима у првом делу сезоне у Евролиги.

Није утакмица у "ОАКА Арени" била лепа за око. Напад код обе екипе није идеално функционисао, али на крају су "зелени" били бољи и заслужено славили.

Разлоге пораза црвено-бели могу да траже и у веома лошем шуту за три поена (4/25). Ван линије 6,75 су погађали Јаго (два пута), Немања Недовић и Џоел Боломбој. Вреди поменути и да Милош Теодосић није постигао ниједан кош, а упутио је само два шута.

Отишао је Панатинаикос са седам поена предности на паузу - 38:31. Није се Звезда предавала, покушала је да се врати у меч. Пришла у једном моменту на пет поена минуса - 44:39, ипак одбио је домаћин налет и од тог момента подизао разлику.

Ово је црвено-белима био трећи пораз двоцифреном разликом. Претходна два су доживели код куће од Арманија (71:93) и мадридског Реала (58:72).

Звезда ће од наредне утакмице у Евролиги бити јача за Фредија Гилеспија и Николу Топића, али ситуација није идеална пошто је први круг у елитном такмичењу окончан са шест победа и 11 пораза.

Навијаче је током треће четвртине забинуо и Лука Митровић. Добио је ударац у колено и затражио измену. Није га враћао на терен Јанис Сферопулос, па остаје да се види каква је ситуација са једним од најбољих играча гостију.

Најефикаснији у победничком тиму био је Константинос Митоглу са 15 поена, пратио га је Џеријан Грант са 14. На другој страни најбољи су били Немања Недовић и Џоел Боломбој са по 15.

Панатинаикос је први део сезоне у Евролиги окончао на четвртом месту са учинком 10-7, Звезда је 15. са 6-11.

Панатинаикос - Црвена звезда 82:65 (20:17, 18:14, 23:19, 21:15)

Дворана: "ОАКА Арена". Гледалаца: око 13.000. Судије: Роберт Лотермозер, Џозеф Бисан, Марио Мајкић.

Панатинаикос: Калаицакис 2, Вилдоза 2, Балцеровски, Слукас 9, Грент 14, Нан 6, Лесор 13, Адетокумбо 8, Григонис 9, Ернангомез 4, Митоглу 15, Манцукас.

Црвена звезда: Лазаревић, Теодосић, Ханга 6, Давидовац 2, Митровић 12, Лазић, Симоновић, Тоби 2, Боломбој 15, Недовић 15, Гедраитис 1, Јаго 12.

Четврта четвртина: Панатинаикос - Црвена звезда 82:65

40' - Крај утакмице!

39' - Домаћин сада поентира са линије пенала. После продора до поена долази и Адам Ханга. На другој страни Лесор закуцава.

38' - Дуго није било поена Лесора. Ипак, Француз је сада успео да дође до поена. Јако лоше гости шутирао за три (4/22).

37' - Добра акција Панатинаикоса и лаки поени Митоглуа на обручу. Ханга је потом направио прекшај за два слободна бацања Грента. Оба је погодио. Тоби је закуцао на другој страни после додавања Ханге.

36' - Звезда прилази на минус осам након тројке Јага дос Сантоса. Ергин Атаман је одмах затражио тајм-аут.

34' - Адетокумбо је направио и фаул у нападу и кораке, али судије то нису виделе и Грк је дошао до нових поена. Недовић је опет реализовао два слободна бацање.

33' - После тајм-аута је лепо пробио Недовић и поентирао. Ернангомез је покупио промашај Вилдозе и вратио лопту у кош. Недовић је реализовао и два слободна бацања.

32' - Добар напад "зелених" и Адетокумбо доноси највећу предност екипи из Атине - 63:50. Рано троши тајм-аут у последњем кварталу Јанис Сферопулос.

EuroleagueTV

31' - Много отворених тројки је промашила Звезда. Тако је почела и четврта четвртина. Давидовац је био сам, али није реализовао шут ван линије 6,75.

Трећа четвртина: Панатинаикос - Црвена звезда 61:50

30' - Опет је Звезда пала у завршници четвртине. Домаћин сигурном игром одржава предност и гости су у све тежој ситуацији. Вилдоза није погодио тројку на крају трећег квартала.

29' - Користи Панатинаикос грешке Марка Симоновића и поново иде на великих 11 разлике, иако су гости били на шест разлике минуса.

28' - Промашио је Јаго тројку, али је затрчао Боломбој и снажно је закуцао иако је испред њега био Лесор.

27' - Боломбој држи црвено-беле колико толико у мечу. Подигао се Грент на тежак шут и успео је да погоди.

27' - Сјајно игра Митоглу и Атињани иду на +11 - 55:44. Морао је минут одмора да затражи Јанис Сферопулос како би спречио серију домаћег тима.

26' - Лепа акција играча Звезде и поени Луке Митровића. Не предаје се Звезда на овој утакмици. Добио је центар гостију ударац у колено и одмах је затражио измену. Митоглу је погодио тежак шут, али успео је да погоди и то под фаулом који је начинио Боломбој.

25' - Јаго промашује зицере, али их погађају играчи Панатинаикоса. Омалени плејмејкер је био прецизан ван линије 6,75.

24' - Јаго даје кош тако што је Лесор дирао кош, иако је Бразилац промашио шут. Превише простора остало је за Грента који је лако отишао до обруча.

23' - Некако је стигла лопта до Боломбоја који је успео да закуца. Још једну добру утакмицу игра центар Београђана.

22' - Сада и Григонис погађа ван линије 6,75. Боломбој се изборио за два слободна бацања. Погодио је оба центар црвено-белих.

21' - Звезда није релизовала први напад у другом полувремену. На другој страни Слукас погађа тројку за +10 - 41:31. Јаго је потом лако положио лопту.

Друга четвртина: Панатинаикос - Црвена звезда 38:31

20' - Побегао је Слукас и лако поентирао. Домаћин је дошао до девет поена предности. Ипак, Боломбој је смањио након велике упорности и борбености. Ово је био последњи кош у првом полувремену.

19' - Дуго је Звезда цедила напад, али на крају је Митровић успео да поентира. Нан је на другој страни погодио преко Боломбоја.

18' - Слукас је искористио то што су му ишли испод блока и погодио је шут ван линије 6,75. Одмах је још један тајм-аут затражио Сферопулос.

18' - Грент је остао потпуно сам и погодио је шут са полудистанце. Тајм-аутом је реаговао Сферопулос. Очигледно Грк не жели да дозволи екипи да падне. Каква утакмица до сада у Атини. Не блистају у нападу ни једни ни други.

17' - Опет добра контра црвено-белих и поени Недовића. Добро за сада игра бивши играч атинских "зелених".

16' - Деловало је да се Звезда одбранила, али је Ернангомез покупио ничију лопту и дошао до лаких поена. Потом је Недовић изгубио лопту.

14' - Гедраитис је било половичан са линије пенала. Сјајан проток лопте Звезде и тројка Недовића из угла.

13' - Тежак шут је узео Грен и погодио за три поена. Недовић је промешао одбрану ривала и лако положио у кош. Потом Григонис користи рупу у рекету противника.

12' - Прецизан са полудистанце је био Вилдоза. И даље одбране играју већу улогу него напад на овом мечу.

11' - Јаго се добро позиционирао, али промашио је зицер. Сада је Бразилац побегао одбрани ривала и лако је поентирао.

Прва четвртина: Панатинаикос - Црвена звезда 20:17

10' - У стрелце су уписао и Недовић. Јако лош напад је одиграо некадашњи играч Звезде Лука Вилдоза и омогућио црвено-белима да поентирају. Ипак, нису гости одиграли добар напад.

9' - До шестог поена стигао је Митровић, а прву тројку за домаће постиже Грент. Одлична контра Звезде, Јаго је оставио иза леђа Митровићу који је снажно закуцао.

8' - Потом и сјајна контра гостију и полагање Митровића. Нан је одлично "промешао" Боломбоја и поентирао је. Након тога је Лесор погодио уз фаул Јага.

7' - "Зелени" користе то што је Звезда испунила бонус и до поена долазе углавном са линије пенала. Лесор је био половичан, али је поентирао и из игре у наредном нападу. Боломбој је добро завршио акцију и поентирао на други обруч.

6' - Панатинаикос води после поена Калаицакиса са полудистанце. Играчи ће на кратку паузу због телевизијског тајм-аута. Црвено-бели се доста ослањају на шут за три поена, али за сада он не служи добро тим Јаниса Сферопулоса.

5' - Бивши играч Партизана, али и Црвене звезде Матијас Лесор је такође прве поене постигао са линије за слободна бацања.

4' - Прва тројка на мечу је дело Боломбоја. Митоглу се у стрелце уписао са линије пенала. Оба пута је био прецизан грчки кошаркаш. Сјајним продором се и Ханга уводи поентерски у меч.

3' - Звезда је промашила две отворене тројке преко Лазића и Ханге. За сада се тешко постижу поени у "ОАКА Арени".

2' - Адетокумбо први поентира за домаћи тим. Снажно је закуцао брат НБА аса Јаниса Адетокумба после додавања Слукаса.

1' - Почела је утакмица у Атини! Лука Митровић је постигао прве поене на утакмици. На другој страни домаћин није искористио први напад.

ПАО утакмицу почиње у саставу Костас Слукас, Кендрик Нан, Маријус Григонис, Костантинос Митоглу и Костас Адетокумбо. Звезда креће утакмицу у петорци Милош Теодосић, Бранко Лазић, Адам Ханга, Лука Митровић и Џоел Боломбој.

Уочи меча:

Црвено-бели су прошле недеље остварили први тријумф у гостима у елитном такмичењу. Изабраници Јаниса Сферопулоса савладали су Макаби у дворани "Александар Николић".

Сада Звезду очекује тежак посао, с обзиром на то да се тим Ергина Атаман налази у доброј форми, везао је три победе и спреман је да настави серију.

Шампион Србије ни на овој утакмици неће моћи да рачуна на Фредија Гилеспија, док у тиму неће бити ни новопридошли талентовани Никола Топић.

На другој страни Матијас Лесор доживео је повреду против Арманија у прошлом мечу, али по речима турског стручњака Француз ће бити у саставу.

Панатинаикос тренутно има учинак 9-7, а црвено-бели 6-10.

БОНУС ВИДЕО: Циљ ми је био да играм за Звезду или Партизан

МОЖДА САМ ПОРЕКЛОМ И СРБИН Де Ниро о Београду, бомбардовању 99, Нолету, Хрватима и Бошњацима

"МОЖДА САМ ПОРЕКЛОМ И СРБИН" Де Ниро о Београду, бомбардовању '99, Нолету, Хрватима и Бошњацима

ПРОСЛАВЉЕНИ холивудски глумац Роберт Де Ниро, који је последњих дана у центру пажње јер је у 80. години седми пут постао отац, својевремено је посећивао нашу земљу, а симпатије према српском народу није скривао ни у својим изјавама.

02. 06. 2024. у 11:40