ЦЕДЕВИТА СРУШИЛА ЗВЕЗДУ: Црвено-бели поклекли у дворани ''Тиволи''

Филип Милошевић

06. 01. 2024. у 19:05

Кошаркаши Цедевита Олимпије нанели су Црвеној звезди други пораз у АБА лиги ове сезоне, пошто су на домаћем паркету славили резултат 96:86.

ЦЕДЕВИТА СРУШИЛА ЗВЕЗДУ: Црвено-бели поклекли у дворани Тиволи

Цедевита је контролисала меч од самог почетка, прву четвртину су завршили са два поена предности.

Током друге четвртине домаћини су стегли одбрану, а црвено-бели нису могли да постигну кош пуних шест минута, те екипа из Љубљане одлази на полувреме са 12 поена предности.

Одлично су отворили домаћи и трећу четвртину, али Звезда додаје гас у остатку деонице и успева да смањи резултат на једноцифрен и са само пет поена разлике уђе у последњих 10 минута.

Притискали су гости, али је Цедевита успела да одоли свим нападима црвено-белих и однесу важну победу у дворани ''Тиволи''.

Најефикаснији код домаће екипе били су Карло Матковић са 23 и Зоран Драгић са 19 поена, док су код гостију Јаго Матеус и Немања Недовић убацили по 24 поена.

БОНУС ВИДЕО: Циљ ми је био да играм за Звезду или Партизан

КАКО ЈЕ КОСОВО И МЕТОХИЈА ДОБИЛО ИМЕ? Различито порекло и велика симболка - назив користе САМО СРБИ

КОСОВО и Метохија веома су значајан део српске историје и традиције, али ретки су они који знају како је тако важно поднебље нашег постанка и идентитета добило име. Обе речи у називу нађе јужне покрајине имају различито порекло и велику симболику.

18. 05. 2024. у 11:47