МОРНАР ОСТВАРИО ВАЖНУ ПОБЕДУ: Барани савладали Борац у АБА лиги

Часлав Вуковић

30. 03. 2024. у 22:03

КОШАРКАШИ Морнара остварили су врло важно победу у 25. колу АБА лиге против Борца из Чачка у дворани "Тополица". Барани су тријумфовали са 80:78 (27:23, 30:20, 9:20, 14:15).

Два тотално различита полувремена одиграла је екипа Михајла Павићевића. У првих 20 минута напад је функционисао одлично па је клуб из Црне Горе са +14 отишао на паузу - 57:43.

У другом делу меча нису блистали домаћи, постигли су само 23 поена, што је ривал искористио, вратио се у меч и дошао у ситуацију да победи. Чачани су на 1:34 до краја имали вођство од 74:78. Ипак, Морнар је направио серију 6:0 и дошао до важног тријумфа.

Барани тренутно имају победу више од Крке и уколико желе да остану у АБА лиги не смеју да имају идентичан учинак као и тим из Новог Места, пошто је словеначка екипа боља у међусобном дуелу.

Морнар у последњем колу регионалног такмичења гостује ФМП-у, док ће Крка гостовати управо у Чачку екипи Борца.

Црногорски клуб је у победи против тима Дејана Мијатовића предводио Маркус Ведерс са 23 поена и 11 скокова, пратио га је Тавијан Дан-Мартин са 18. У српској екипи највише се истакао Данило Тасић са 19 поена и 10 ухваћених лопту, док је Тајлан Биртс бројао до 14, а на то је додао и 11 скокова.

Морнар сада има учинак 6-19, а Борац 9-16.

БОНУС ВИДЕО: Улазак Жељка Обрадовића на финале Купа Радивоја Кораћа