КАТАСТРОФА ЗВЕЗДЕ У ИСТАНБУЛУ: Црвено-бели доживели најтежи пораз у Евролиги, Партизан без плеј-ина!

11. 04. 2024. у 21:19 >> 21:21

ЦРВЕНА звезда је убедљиво поражена у Истанбулу од екипе Ефеса 100:55 у последњем 34. колу Евролиге, овим поразом црвено-белих Партизан је остао без шанси за плеј ин.

М. Вукадиновић

Црвено-бели су отишли у Синан Ердем дворану без икаквих шанси за пласман у следећу рудну, али су овај меч помно пратили и навијачи Партизана, у нади да ће им Звезда омогућити да се боре за плеј-ин у сутрашњем дуелу против Валенсије. Међутим изабраници Томислава Мијатовића, показали су од самог старта да су одлучни у томе да остваре победу и пласирају се даље.

Ефесу је свакако помогло то што је ово било једно од најслабијих издања Црвене звезде у Евролиги ове сезоне. Мноштво изгубљених лопти и јако лоша игра у рекету, пре севга на скоку, довело је до тога да су играчи турске екипе изузетно лако постизали поене. У прилог томе говори и то да је Ефес добио сваку четвртину. Колико је лоше деловала Звезда на овом мечу, говори и податак да су забележили најтежи пораз у Евролиги од кад се такмиче. Поред резултата, меч је обележила и нервоза у редовима црвено-белих па су искључења зарадили Теодосић и Боломбој. Звезда се на крају неславно опростила од евролигашке сезоне 2023/2024.

Након овог меча познати су сви учесници плеј-ина, а сутра ће се знати и коначан распоред на табели. Црвена звезда је одавно остала без шанси да се нађе у следећој рунди, док је Партизан након победе Ефеса и математички остао без наде за плеј-ин. Сада "вечитима" остаје да сумирају утиске из ове евролигашке сезоне и да се на миру посвете регионалној лиги чији ће шампион бити део елите следеће сезоне.

Четврта четвртина: Ефес - Црвена звезда 100:55

40' - Крај меча! Звезда је доживела најтежи пораз у евролигашкој историји и оставила Партизан без плеј-ина.

38' - Ханга је кренуо у продор и том приликом га је грубо фаулирао Брајант, али на сву срећу прошао је искусни Мађар без повреде.

37' - Погађа Гедраитис једно бацање и тиме Звезда стиже до трећег поена у овој четвртини

35' - Опет Брајант погађа за два. Црвена звезда тек сада поентира преко Смарта.

34' - Нервоза постаје све јача. Сада су Боломбој и Џонс ушли у сукоб и дошло је до кошкања између играча. Искључени су обојица

33'- Звезда је идаље без поена у последњој деоници. Ефес наставља да игра сјајно, а поготово Брајант који је дошао до 24 поена.

31' - Наставља Ефес тамо где је стао у претходној четвртини. Овај пут је за три погодио Вилис

Трећа четвртина: Ефес - Црвена звезда 76:44

30' - Тоне Звезда све дубље и дубље. Ефес лако постиже поене, а сада је нервозу показао и Милош Теодосић који је зарадио искључење. После једног геста Даријуса Томсона, Теодосић је ушао у сукоб са судијом тражећи техничку за играча Ефеса, али је судија досудио искључење некадашњем српском репрезентативцу.

28' - Екипа Томислава Мијатовића рутински одржава предност, док Звезда наставља да губи лопте. Све је извесније да ће Ефес победити и оставити Партизан без плеј-ина.

26' - После гледања снимка судије су констатовале да је шут Недовића који је убацио нешто раније ипак био за два поена, а потом је Отуру погодио два плус један и одвео Ефес на још већу разлику.

25' - Црвено-бели праве мини серију 6:0 захваљујући Недовићу, али је предност Ефеса идаље велика.

23' - Наствља Звезда са лошом игром. Нису успели да поентирају у другом полуврмену али је Османи поново погодио за "пиваре".

21' - Почело је друго полувреме. Обе екипе нису реализовале свој напад, али је Холац погодио за Ефес из другог покушаја.

Друга четвртина: Ефес - Црвена звезда 45:31

20' - Готова је друга четвртина. Звезда не изгледа добро на терену и има огроман број изгубљених лопти. Ефес на сигурном плусу.

19' - Поново Брајант погађа и долази до 17 поена! Ефес игра јако добро у нападу

18'- Као у трансу игра Елајџа Брајант! Погодио је поново за три и опет натерао тренера Звезде на тајм-аут.

16' - Отуру је реалзовао два пенала за Ефес, потом је и Брајант фаулиран. Звезда у све већим проблемима.

14' - Прва двоцифрена предност Ефеса. Погодио је поново Брајант за три, потом и за два.

13' - Јако лоша звезда на скоку. Превише допушта Османију испод коша где се овај лако сналази, потом погађа и Брајант и одводи Ефес на плус 9. Сферопулос реагује тајм аутом.

11' - Почела друга четвртина. Треј Томкинс је уписао прве минуте у Евролиги за Црвену звезду и постиже тројку.

Прва четвртина: Ефес - Црвена звезда 15:11

10' - Завршена прва четвртина у којој су напади били лоши на обе стране, али минималну предност има Ефес

9' - Теодосић показује своју магију! Сјајна асистенција за Митровића.

8' - Клајбурн прави мини серију и води Ефес на плус 8.

7' - Прва тројка за Ефес. Овог пута је погодио Плајс, али са друге стране узвраћа Митровић за два.

5' - Јако закуцавање Османија на асистенцију Ларкина који је овим потезом дошао до 1.000 асистенција.

4' - Јако лоше отварање Ханге, сакупио је 3 изгубљене лопте. Заменио га је Јаго дос Сантос који одмах погађа за 3.

2' - Трећи неискоришћени напад за Звезду, али је четврти реализован уз доста муке преко Боломбоја.

1'  - Почела је утакмица. Први напад су реализовали кошаркаши Ефеса преко Ларкина који је погодио из продора.

Ефес меч почиње у саставу Шејн Ларкин, Јустус Холац, Вил Клајбурн, Ерџан Османи, Тибор Плајс. Звезда креће у петорци Адам Ханга, Немања Недовић, Рокас Гедраитис, Лука Митровић, Џоел Боломбој.

Уочи меча:

Црвена звезда је отишла у Истанбул без императива победе, док екипу Ефеса само тријумф води у плеј ин. Уколико турски тим добије меч, обезбедиће пролаз у следећу фазу такмичења, а уколико буде поражен зависиће од других резултата. Пораз изабраника Томислава Мијатовића отоврио би врата Партизану, да у случају сутрашњег тријумфа над Валенсијом уђе у топ 10.

У тиму Јаниса Сферопулоса неће бити Дејана Давидовца, Николе Топића и Стефана Лазаревића, али ће за Звезду у Евролиги дебитовати Треј Томкинс. На другој страни ван састава је остао Ертен Гази, али он нема неку улогу у екипи "пивара", па се његов изостанак неће много осетити.

Занимљиво за ову сезону је то да је Звезда до сад убележила све три победе против турских екипа(два пута савладан Фенербахче и једном Ефес), али са друге стране има осам везаних пораза у Истанбулу против Ефеса.

"Црвено-бели" су на 16. месту са 11 победа и 22 пораза, док је Ефес 10. са 16-17.

БОНУС ВИДЕО: Кошаркашице Меге освојиле Куп победом над Партизаном

ПРОРОЧАНСТВО СЕ ИСПУНИЛО: Нека се Запад спреми! Он је нови руски министар спорта - жели да окречи Кремљ у бело и врати Јулијански календар

Недуго након што је председник Русије Владимир Путин потписао указ о именовању Михаила Мишустина за премијера Руске Федерације, постало је познато и ко ће бити нови руски министар спорта.

14. 05. 2024. у 20:28