ПАРТИЗАН ПОБЕДОМ ЗАВРШИО ЕВРОЛИГУ: Црно-бели на крилима Смита и Нанелија савладали Валенсију

Часлав Вуковић

12. 04. 2024. у 22:21

КОШАРКАШИ Партизана победом су завршили ову сезону у Евролиги. Они су били бољи од Валенсије са 79:66 (15:21, 20:16, 23:15, 21:14).

Није овај дуел пред 19.135 навијача у "Арени" имао резултатски значај за оба тима, али црно-бели су желели тријумфом да се опросте од навијача у елитном такмичењу. И у томе су успели.

Није добро почео дуел за изабранике Жељка Обрадовића који су после прве четвртине имали заостатак од шест поена - 15:21. Ипак, домаћин се подигао и на одмор је отишао са два поена минуса - 35:37.

Партизан је друго полувреме одиграо одлично, захваљујући највише сјајним Џејлином Смитом и Џејмсом Нанелијем. Хрватски репрезентативац није много играо од када је дошао, али је на овом мечу постигао 15 поена, а тројке је шутирао 5/6. Искусни бек је бројао до 19 и показао колико је важан за игру клуба из Хумске.

Њих двојица су били уједно најефикаснији у табору црно-белих. Најбољи у тиму Валенсије био је Семи Оџелеј са 17 поена, док је Џеред Харпер додао 13.

Партизан је остао без плеј-ина и сезона у Евролиги је за њега завршена, па сада екипа може да се окрене обавезама у АБА лиги где брани титулу.

Тим из Београда у четвртфиналу регионалног такмичења игра против Игокее, први меч на програму је у среду од 18.30.

Партизан - Валенсија 79:66 (15:21, 20:16, 23:15, 21:14)

Дворана: "Беорадска Арена". Гледалаца: 19.135. Судије: Фернандо Роча, Милан Недовић, Гитис Вилијус.

Партизан: Смит 15, Ледеј 5, Аврамовић 10, Копривица, Пантер 12, Смаилагић, Нанели 19, Трифуновић, Анђушић 1, Понитка 8, Камински 3, Кабокло 6.

Валенсија: Харпер 13, Клавер 5, Пуерто 5, Рујверс 7, Прадиља 4, Андерсон 3, Лопез-Аростеги 4, Џонс 4, Робертсон, Дејвис 4, Оџелеј 17, Де Лареа.

Четврта четвртина: Партизан - Валенсија 79:66

40' - Крај утакмице!

38' - Наставља Смит да погађа шутеве ван линије 6,75. Ледеј је потом направио фаул у нападу.

37' - Смит се бацио и сачувао лопту у терену, а потом се наградио тројком, четвртом на овом мечу.

34' - Понитка је промашај Каминског вратио у кош. На другој страни тројку је погодио Оџелеј. Харпер је погодио веома тежак шут и одмах је тајм-аут затражио Обрадовић.

33' - У ритму је Нанели и после његове друге тројке први пут је двоцирена предност на утакмици - 65:54.

Трећа четвртина: Партизан - Валенсија 58:52

30' - Трећа четвртина окончана је поготком Нанелија са једне ноге. Партизан у последњи квартал улази са +6 - 58:52, што је највећа разлика до сада.

28' - Нанели је тројком из десног корнера вратио предност домаћем тиму. Потом је реализовао једно бацање.

27' - Валенсија користи неке пропусте домаћин да буде у утакмици. Оџелеј је био прецизан ван линије 6,75.

24' - Гости су поентирали тек после три минута преко Џонса. На другој страни је сјајно закуцао Кабокло. Џастин Андерсон је постигао тек другу тројку за госте.

22' - Смит игра добар меч, погодио је трећи шут ван линије 6,75. Партизан је друго полувреме отворио серијом 5:0.

21' - Тек на старту трећег квартала се у стрлце уписао Бруно Кабокло. Џонс на другој страни није погодио тројку.

Друга четвртина: Партизан - Валенсија 35:37

20' - Украо је Брендон Дејвис и дошао до лаких поена. Харпер је пробио одбрану ривала и поенима је окончао прво полувреме.

19' - Црно-бели су у серији 11:0 након поена Аврамовића који је остао сам под кошем. Пантер га је сјајно проиграо након украдене лопте. Серију домаћин прекинуо је Харпер поенима са линије пенала.

18' - Капитен Партизана је двоцифрен, пошто има 10 поена. Морао је тајм-аутом да реагује Алберт.

16' - Пантер полудистанца, па Смит тројка, домаћин је у серији од 7:0 након поена после продора Пантера.

14' - Везао је Пантер четири поена. Потом је Понитка направио неспортски фаул над Пуертом. Шпанац је оба пута био прецизан.

13' - Добро је пробио Аврамовић и дошао је до нових поена. Одмах је тренер Валенсије затражио тајм-аут након серије противника од 5:0. Рујверс је промашај Андерсона вратио у кош.

11' - Други квартал почео је тројком Џејлина Смита који је тек сада први пут крочио на терен на овом мечу.

Прва четвртина: Партизан - Валенсија 15:21

10' - Још једна изгубљена лопта црно-белих што је Клавер искористио за лаке поене у контри.

9' - Прву тројку за Партизан постигао је Ледеј. Лопта се високо одбила од обруч, али се вратила у кош. На другој страни је Оџелеј поентирао под фаулом. Добро је Харпер истрчао и погодио је флоутер.

8' - Понитка је тек ушао у игру и одмах је поентирао и то након што је ухватио офанзиван скок.

7' - Семи Оџелеј је закуцао у контри. Пре тога је Френк Камински погодио једно слободно бацање.

5' - Прву тројку на утакмици постигао је Клавер. Домаћи на другој страни имају 0/4 ван линије 6,75. Тим из Шпаније је после поена Рујверса први пут повео.

4' - Аврамовић је закуцао после продора. Валенсија тешко постиже поене, одбрана црно-белих одлично функционише на старту дуела. Рујверс једини погађа за госте, био је половичан са линије пенала.

2' - До поена из контранапада је дошао и Аврамовић. Прве поене за госте постигао је Рујверс који је остао сам под кошем ривала.

1' - Први напад имали су гости из Шпаније, али је Прадиља направио фалу у нападу, а до првих поена је стигао Нанели.

Партизан почиње меч у петорци: Алекса Аврамовић, Данило Анђушић, Џејмс Нанели, Зек Ледеј, Френк Камински. Валенсија дуел креће у саставу: Крис Џонс, Џастин Андерсон, Ћаби Лопез-Аростеги, Хаиме Прадиља, Нејтан Рујверс.

Уочи меча:

Црно-бели неће играти у плеј-ину, пошто ће лигашки део најелитнијег такмичења окончати на 11. месту без обзира на то какав исход са "слепим мишевима" буде.

Тим из Шпаније је после тешког пораза од Асвела (98:69) у прошлом колу сменио Алекса Мумбруа. Екипу као да је то тргло па је у једној невероватној нападачкој утакмици победила Басконију (111:101) у АЦБ лиги.

Иако сусрет нема никакав резултатски значај Партизан сигурно има жељу да се тријумфално опрости од Евролиге и то пред својим навијачима.

Изабраници Жељка Обрадовића су ове сезоне остварили само четири победа као гости, а једна је била управо против Валенсије у "Фонтети" (67:72).

Партизан тренутно има учинак 15-18, док је тим из Шпаније на 14-19.

БОНУС ВИДЕО: ЈОКИЋЕВА „СТОТКА“: Кога Србин јури по броју трпл-даблова

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00