УБЕДЉИВ ПОРАЗ ВОЈВОДИНЕ: Новосађане чека тежак посао у реваншу полуфинала АБА 2 лиге

Часлав Вуковић

24. 04. 2024. у 20:00

КОШАРКАШИ Војводине завршили су на другом месту у АБА 2 лиги. Лако се прекочили четвртфинали окршај, али су у првој утакмици полуфинала убедљиво поражени од Подгорице са 98:80 (25:25, 22:21, 22:15, 29:19).

Јасно је да изабранике Милоша Исакова Ковачевића чека тежак посао у реваншу у Новом Саду, пошто морају да победе најмање 19 разлике да би се пласирали у финале.

Прво полувреме ове утакмице било је изједначено, домаћин је на одмор отишао са поеном предности - 47:46. Ипак, друго полувреме је у потпуности припало тиму Драгана Радовића.

Подгорица је у других 20 минута примила укупно 34 поена и уз квалитетан напад стигла је до убедљивог тријумфа.

Најефикаснији код победника био је Дајлен Кунц са 26 поена, пратио га је Вјачеслав Петров са 17. На другој страни Урош Бањац и Василије Вучетић су постигли по 13 поена.

Други сусрет на програму је 2. маја у Новом Саду. У другом полуфиналу састају се Спартак из Суботице и МЗТ.

БОНУС ВИДЕО: Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету