КАКВО ВЕЧЕ У ЕВРОЛИГИ: Фенербахче славио после драме! Олимпијакос се мучио, а онда је ушао Милутинов...

24. 04. 2024. у 23:30

Кошаркаши Фенербахчеа савладали су на гостовању екипу Монака резултатом 95:91 после продужетка, док је Олимпијакос био бољи од Барселоне 77:75, такође на гостовању.

Кошаркаши Фенербахчеа победили су вечерас у гостима екипу Монака после продужетка резултатом 95:91 (15:26, 22:20, 23:15, 21:20, 14:10) у првом мечу четвртфинала плеј-офа Евролиге.

Најефикаснији у екипи Фенербахчеа био је Најџел Хејс Дејвис са 19 поена, док је Ник Калатес додао 17. Српски кошаркаш Марко Гудурић провео је на терену скоро 30 минута, а за то време постигао је 11 поена и имао је три скока и пет асистенција.

Код домаћих, најбољи је био Ели Окобо са 19 поена, док су Мајк Џејмс и Џордан Лојд убацили по 16 поена.

Финална серија игра се на три победе, а наредни меч биће одигран у петак. Домаћин ће поново бити екипа Монака.

У другом мечу Барселона је угостила Олимпијакос и претрпела пораз резултатом 75:77(18:19, 17:25, 19:17, 21:16).

Најефикаснији у победничком саставу били су Најџел Вилијамс Гос са 15 поена, док је Ајзеа Кенан постигао 14. Солидну ролу имао је и Филип Петрушев који је постигао 12 поена уз пет скокова, али је један од кључних људи за победу био Никола Милутинов који је ушао у последњој четвртини, први пут након повратка после повреде, и са неколико сјајних потеза погурао црвено-беле до тријумфа. Он је на крају за шест минута забележио три поена и један скок, уз одличну игру у дефанзиви.

У Барселони, бољи од осталих је био Вили Ернангомез са 13 поена. Никола Калинић је убацио шест.

Следећи меч је на програму у петак у "Блауграни".

БОНУС ВИДЕО: Кошаркашице Меге освојиле Куп победом над Партизаном