УЗ ПРЕКИД ОД ПОЛА САТА, ПАРТИЗАНУ ТРОФЕЈ ПОСЛЕ 11 ГОДИНА: Како су црно-бели добили Војводину у финалу Купа "Проф. др Бранислав Покрајац"

13. 04. 2024. у 22:37

Отписани рукометаши Партизана су после 11 година освојили куп "Проф. др Бранислав Покрајац". Црно-бели су у веома драматичном финалу, после седмераца у узаврелој атмосфери новосадске дворане СЦ "Слана бара" шокирали до синоћ недодирљиву Војводину са 29:28 (8:13, 11:6, 2:2, 3:3 - 5:4). У регуларном току било је 19:19, а после продужетака 24:24.

УЗ ПРЕКИД ОД ПОЛА САТА, ПАРТИЗАНУ ТРОФЕЈ ПОСЛЕ 11 ГОДИНА: Како су црно-бели добили Војводину у финалу Купа Проф. др Бранислав Покрајац

сајт рк партизан

Београђани, који су на голу имали феномалног Немању Марјановића, су у одсудним тренуцима показали да имају челичне живце. Прво је Којадиновић 15 секунди пре краја регуларног тока изједначио на 19:19, а потом су у продужецима за минут и по стигли 22:24. И ту није био крај драме, јер је у последњој секунди другог продужетка Марјановић одбранио седмерац Воркапићу. У пенал серији прва звезда Новосађана Белорус Пуховски је погодио пречку.

А после првог дела нико није слутио да ће присустовати трочасвној драми. После изједначних првих 10 минута, Војводина је наметнула свој ритам и у једном тренутку водила са 13:7. У наставку су Београђани предвођени капитеном Зечевићем и Марјановићем заиграли одлучније, храбрије, али им је домаћин дуго одлевао. Имао је бранилац трофеја и 16:12, 17:15, да би у финишу меча црно-бели изборили продужетке, а потом и да се радују 12 Купу.

Прекид од пола сата

ФИНАЛЕ је због дивљана навијача једног и другог тима у 54 минуту прекинут. Присталице Партизана и Војводине почеле су да се гађају, предмети су падали на терен, тако да су судије биле приморане да играче пошаљу у свлачионицу. Полиција је стала између две стране, чак је једно време била и на терену. Ипак, на крају су се страсти смириле и меч је био настављен.

Марјановић најбољи играч

ЗА најбољег рукометаша бурног финала проглашен је голман Партизана Немања Марјановић

ВОЈВОДИНА - ПАРТИЗАН 28:29

ДВОРАНА: СЦ "Слана бара" у Новом Саду. Гледалаца: 2.000. Судије: Ковач и Милосављевић. Искључења: Војводина 14, Партизан 6 минута. Седмерци: Војводина 8 (5), Партизан 12 (7). Стрелци са пенала: Ђорђић, Воркапић, Роган и Томић за Војводину, а Мићић, Обрадовић, Зечевић, Којадиновић и Поповић за Партизан.

ВОЈВОДИНА: Лучин, Воркапић 5 (4), Вуковљак, Азиз Аиди, Миленковић 3, Сунајко, Пушица, Рађеновић 4, Пешић 1, Томић, Роган 3, Ђорђић 5 (1), Голубовић 2, Пуховски 1, Николић, Трнавац (15 одбрана, 3 седмерца).

ПАРТИЗАН: Михајлов, Маркататос, Јовић, Шотић 2, Марјановић (12 одбрана 2 седмерца), Барјактаревић, Којадиновић 5, Зечевић 9 (6), Мићић 4 (1), Обрадовић 1, Поповић 3, Пештић, Лазић, Шапоњић, Ковачевић, Арсенић (6 одбрана).