ЈОШ МЕДАЉА ЗА СРБИЈУ: Симић и Велетић други на Европском првенству у боксу

28. 04. 2024. у 21:22

СРПСКИ боксер Растко Симић, у категорији до 80 кг, освојио је сребрну медаљу, након што је у финалу изгубио од Хрвата Габријела Веочића (5:0).

Од самог почетка 20-годишњи Растко Симић је кренуо силовито и тај темпо држао до краја, веровао у себе, био храбар и максимално мотивисан као и у свим претходним борбама које је приказао у легендарној хали, бившем "Пиониру", али је победу изборио Веочић.

- Догурао сам до финала, нажалост спречен сам од стране Хрватског боксера да узмем злато, али пресрећан сам. Хвала публици која ме бодрила, а поготово мојим Лозничанима који су ту од самог почетка. Требаће ми пар дана да се слегну сви утисци – рекао је након меча Симић.

У последњој борби вечери у магични четвероугао ушли су супертешкаши. Српски репрезентативац у катеогрији +92кг Душан Велетић рукавице је укрстио са колегом из Шпаније Ајуба Гадфе Дриси Ел Аисауијем, доживео нокаут у другој рунди и освојио наслов вицешампиона.

Завесе су се спустиле на најспетакуларније Првенство Европе за сениорке и сениоре у боксу икада – Београд 2024, које је први пут имало и новчане награде такмичарима које је обезбедила Међународна бокс федерација, први пут су заједно на сениорском шампионату "Старог континента" заједно учествовале жене и мушкарци. Србија је освојила рекордан број медаља, двадесет, од тога код жена три злата, једно сребро и седам бронзи, код мушкараца једно злато, два сребра и шест бронзи.

Прву златну медаљу на српску мушку репрезентацију освојио је млади боксер Јован Николић.

БОНУС ВИДЕО: Химна Србије којом је завршена свечаност отварања Европског боксерског првенства у Београду

ИТАЛИЈА У ШОКУ: Ево због кога је Јаник Синер оставио девојку (ФОТО)

Новак Ђоковић је и даље први на АТП листи, а чак и да освоји Ролан Гарос, који почиње за мање од десет дана, то му неће гарантовати останак на врх. Наиме, на тај врх могао би да се попне Јаник Синер, мада је он ових дана, изгледа, већ на "седмом небу".

16. 05. 2024. у 19:52