ТОРПЕДОВАН НОВИ БЕОГРАД: У последњем колу групне фазе Лиге шампиона ватерполисти Про Река преслишали српског првака

С. К.

15. 05. 2024. у 20:38

ЛЕКЦИЈА Про Река Новом Београду. Актуелни првак Европе је у последњем,шестом колу групе А друге фазе Лиге шампиона на свом базеу торпедовао најбољи српски тим – 15:7 (3:2, 5:2, 4:1, 3:2). Тако ће изабраници Живка Гоцића у полуфиналну завршног турнира, 5. и 7. јуна, на Малти да играју са Ференцварошем Душана Мандића. Реко ће се за улазак у финале борити са Олимпијакосом.

Од очекиване жестоке борбе у базену – ништа. Играчи Новог Београда, су разлику од надахнутих ватерполиста Про Река, били нервозни, несигурни, безидејни нарочито у нападу,а и веома лоше су се бранили са играчем мање.

Само у првих 12 минута виђена је изједначена у игра, у којој је, ипак, домаћин контролисао меч. Нови Београд је захваљујући Гранадосу успевао да парира Италијанима. Ипак, после гола Никола Јакшића за 4:5 распала се игра гостију. Пулени Сандра Сукна су за два минута серијом 3:0 успели да се одлепе на 8:4.

Новобеограђани су лоше почели и друго полувреме,па је домаћин брзо стекао недостижних 10:4. Успео је Перковић да прекине 10-минути пост (5:10), али је домаћин наставио да меље па је на крају треће четвртине било 12:5. Чинило се да ће гост у последњој четвртини успети да ублажи пораз, али то горопадни домаћин никако није желео да дозволи.

ПРО РЕКО - НОВИ БЕОГРАД 15:7

ОТВОРЕНИ базен: „Антонио Фера“ у Реку. Гледалаца: 700. Судије: Оме (Немачка) и Сехурана (Шпанија). Играч више: Про Реко 8 (7), Нови Београд 12 (4). Два играча више: Про Реко 1 (0). Петерци: Про Реко 2 (2), Нови Београд 1 (1).

ПРО РЕКО: Дел Лунго (6 одбрана), Ди Фулвио, Заланки 2 (1), Канела 5 (1), Јангер 1, Роси, Прешути 1, Еченикве 1, Кондеми 2, Какарис, Иоки Грата 2, Халок 1, Негри.

НОВИ БЕОГРАД: Добожанов (4 одбране), Мартиновић, Скумпакис 1, Гранадос 3 (1), Ћук, Пијетловић, Драшовић, Јакшић 1, Перковић 1, Филиповић, Лукић, Влахопулос 1, Де Микелис (3 одбране).

Четвртине: 3:2, 5:2, 4:1, 3:2

Распоред

РЕЗУЛТАТИ последњег кола групне фазе Лиге шампиона – А: Про Реко – Нови Београд 15:7, Марсељ – Јадран СТ - . ТАБЕЛА: Про Реко 17, Нови Београд 13, Марсељ 3, Јадран СТ 0 бодова.

Група Б: Ференцварош – Барселонета 13:11, Олимпијакос – Бреша 17:12. ТАБЕЛА:  Ференварош 15, Олимпијакос 14, Барселонета 7, Бреша 0 бодова.

ЧЕТА ХРВАТСКОГ СТРУЧЊАКА ЈЕ ПОД ВЕЛИКИМ ПРИТИСКОМ: Змајевима преко потребан бод на најтежем гостовању у Азији

ЧЕТА ХРВАТСКОГ СТРУЧЊАКА ЈЕ ПОД ВЕЛИКИМ ПРИТИСКОМ: ''Змајевима'' преко потребан бод на најтежем гостовању у Азији

ФУДАБЛЕРИ Јужне Кореје ће покушати да наставе низ сјајних игара у квалификацијама за Светско првенство када буду угостили Кину у Сеулу (13.00).

11. 06. 2024. у 08:15

НЕВИЂЕНА БРУКА: УЕФА вратила Русију у такмичења, али...

РУСИЈА и Украјина су и данас извори најважнијих вести на свету. Све везано за њих се прати из минута у минут, уживо, и то не само рат у Украјини, већ и сви пратећи догађаји. Спорт свакако спада у оне сфере живота које "погађа" овај сукоб и најновија дешавања у њему изазивају велику пажњу јавности. А за све је "крива" последња информација из врха УЕФА.

10. 06. 2024. у 20:01