РУКОМЕТНИ СВЕТ У ШОКУ, ПРЕМИНУО ЛЕГЕНДАРНИ СПОРТИСТА: Португалци оплакују најбољег голмана свих времена

26. 02. 2021. у 15:05

ПОРТО је потврдио да је чувени голман Алфредо Квинтана (32) преминуо.

Рукометни чувар мреже, репрезентативац Португала, доживео је срчани удар на тренингу почетком недеље, лекари су се борили 45 минута да га реанимирају, потом је пребачен у болницу где је био у индукованој коми, али нажалост није успео да добије ову битку.

"Надали смо се да ову поруку никада нећемо поделити: наш драги Алфредо Квинтана нас је напустио данас", написали су на званичном профилу Порта.

"Бићеш упамћен заувек као један од нас. Прави 'змај'. Почивај у миру, вечни Квинтана".

Алфредо Квинтана је рођен на Куби, а од 2014. године је члан репрезентације Португала. Иако је рођен у Хавани, комплетну сениорску каријеру је провео у плаво-белом дресу Порта.

Његове чудесне интервенције су донеле велике успехе овој репрезентацији, у којој се рукомет буди последњих година. Са Квинтаном у тиму, Португал је заузео 6. место на Европском првенству и 10. место на Светском шампионату.

МИТРОВИЋЕВ АЛ ХИЛАЛ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ УСПЕХА: Плави талас има прилику да освоји титулу без иједног пораза!

МИТРОВИЋЕВ АЛ ХИЛАЛ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ УСПЕХА: ''Плави талас'' има прилику да освоји титулу без иједног пораза!

УКОЛИКО данас остану непоражени против Ал Вехде у последњем колу Професионал лиге (20.00), фудбалери Ал Хилала ће освојити титулу без иједног пораза.

27. 05. 2024. у 14:12 >> 14:12

ИТАЛИЈА У НЕВЕРИЦИ НА СТАРТУ РОЛАН ГАРОСА: Ево због кога је Јаник Синер стварно оставио девојку (ФОТО)

Новак Ђоковић је и даље први на АТП листи, а чак и да освоји Ролан Гарос, који је у току, то му неће гарантовати останак на врху. Наиме, на тај врх могао би да се попне Јаник Синер, мада је он ових дана, изгледа, већ на "седмом небу".

27. 05. 2024. у 15:48