ГОЛОВИ У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ ЗАГАРАНТОВАНИ: Клуб Бриж граби ка титули, последњи воз за Ројал унион да освоји "дуплу круну"

О. М.

13. 05. 2024. у 08:59

ОСВАЈАЧ белгијског Купа Ројал унион Сен Жилоаз гостује Клуб Брижу у последњој утакмици осмог кола Про лиге. Утакмица се игра од 20 часова и 30 минута на стадиону "Јан Брејдел".

ГОЛОВИ У ПРВОМ ПОЛУВРЕМЕНУ ЗАГАРАНТОВАНИ: Клуб Бриж граби ка титули, последњи воз за Ројал унион да освоји дуплу круну

Фото Profimedia

То је уједно и дерби кола, а можда и целе сезоне, јер је реч о двема екипама које су у борби за наслов првака Белгије. Додуше, тренутно су на другом, односно трећем месту, али Андерлехт има утакмицу више од њих. Бриж има бод мање од лидера, а Ројал унион четири мање.

Сезона је почела као из снова за Ројал унион, некада (пре Другог светског рата) најтрофејнији белгијски клуб. Трећу годину заредом завршили су регуларни део првенства на првом месту, а у Лиги конференција стигли до осмине финала. Све то крунисано је освајањем Купа где су у финалу савладали браниоца трофеја Антверпен. Хоће ли "старог великана" да наследе и на трону шампиона Белгије сазнаће се у наредних неколико недеља.

Добра сезона Сен Жилоаза уоквирена је солидним издањем у Лиги конференција где их је у осмини финала зауставио Фенербахче.

Управо је пораз у првој утакмици против турског великана (0:3 код куће) означио почетак кризе која је продубљена у првенству, нарочито у плеј-офу где је клуб из белгијског предграђа на добром путу да трећу годину заредом прокоцка велику предност и остане без шампионске титуле.

Вероватно ће се то и десити пошто Клуб Бриж изгледа незаустављиво у првенству, где Ројал чека трофеј од 1935. године. Али на Куп су чекали још дуже, пуних 110 година, па су га ипак освојили.

А било би заиста занимљиво да Ројал ипак освоји дуплу круну, сезону након што је то успело најстаријем белгијском клубу који је такође деценијама чекао на трофеј. Антверпен је прошле године освојио Лигу после 66 година, додуше, на Куп није толико дуго чекао "стари великан" пошто је претходно освајао овај трофеј и 2020. године.

Ројал је почео плеј-оф са четири узастопна пораза, али се у последње време мало консолидовао па је сада у низу од три утакмице без пораза. Реми и две победе, обе над Антверпеном, вратили су им самопоуздање и наду да ипак могу до титуле. Додуше, Бриж је у том периоду остварио све три победе и побегао за додатна два бода. Сада има три више, а плеј-оф је почео са минус девет у односу на Ројал унион Сен Жилоаз.

Све то ипак може да се надокнади у наредом колу када Ројал путује у Бриж. До краја првенства Ројал унион очекују дуели и са Генком, односно Серкл Брижом, док се Клуб Бриж састаје са Андерлехтом и градским ривалом. Осим Брижа, Андерлехт ће играти и са Антверпеном.

Победа Клуб Брижа над Антверпеном у прошлом колу била је њихова шеста узастопна и седми меч без пораза у првенству. Од почетка плеј-офа само градског ривала Серкл нису успели да победе. Било је 1:1 у првом колу доигравања, иако су црно-плави заслужили да постигну бар још два гола.

Клуб Бриж је победио на последњем сусрету прве лиге А између тимова. Било је 2:1 на стадиону "Жозеф Марјен" пре три недеље. Уго Ветлесен је први погодио за Бриж у 52. минуту. Бјорн Мајер је удвостручио предност у 74. минуту иако је Бриж у тим тренуцима имао играча мање. Камерон Пуертас је постигао само почасни погодак за Унион у 82. минуту. Тиме се Бриж осветио за елиминацију из Купа, када је у двомечу полуфинала Ројал унион био бољи укупним резултатом (1:2, 2:0).

Овде ваља играти на голове у првом полувремену. Пао је бар по један гол на последњих 17 домаћих утакмица Клуб Брижа, а домаћи тим је у серији од шест утакмица у којима је постигао бар по један гол у првих 45 минута.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: I1+&II1+ (квота 1,66)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

ИЛИЈЕ НАСТАСЕ ЕКСКЛУЗИВНО ЗА НОВОСТИ: Новак Ђоковић најбољи по свим мерилима, сећам се Лепе Брене и шљивовице

ИЛИЈЕ НАСТАСЕ ЕКСКЛУЗИВНО ЗА "НОВОСТИ": Новак Ђоковић најбољи по свим мерилима, сећам се Лепе Брене и шљивовице

НЕМА правог љубитеља тениса који би могао да набраја великане "белог спорта", а да заборави на "румунског лакрдијаша" Илијеа Настасеа, оригиналног "лошег момка" тениса. Некада први играч планете у ексклузивном разговору за "Новости" говорио је о документарном филму снимљеном о њему, српском народу, шљивовици, а неизбежна тема био је најбољи тенисер свих времена - Новак Ђоковић.

22. 05. 2024. у 20:00 >> 20:57

НОВАК ЂОКОВИЋ НИЈЕ ОЧЕКИВАО ОВО: Енди Мареј тражи да се због њега направи преседан на Ролан Гаросу

Жудели су љубитељи тениса да поново гледају тениски дерби Новак Ђоковић - Енди Мареј, али од тога неће бити ништа. Бар не ове седмице на турниру АТП Женева опен. На Ролан Гаросу? Можда. Али, пред тај, предстојећи гренд слем, који почиње у седмици пред нама, десила се једна занимљива ствар.

21. 05. 2024. у 20:48