„БРОЈ НОВОЗАРАЖЕНИХ ДОМИНИРА У НОВОМ САДУ“: Гојковић о епидемиолошкој ситуацији у Војводини
15. 01. 2021. у 15:44

Н.Карлић
ЕПИДЕМИОЛОШКА ситуација у Војводини је као и у осталим деловима Србије, а каква ће бити даље зависи од тога да ли ће се наставити тренд пада броја оболелих, нагласио је данас покрајински секретар за здравство Зоран Гојковић.
Гојковић је, упитан за стање у Војводини, рекао да број новозаражених доминира у Новом Саду, као највећем граду, а да је ситуација у осталим градовима под контролом.
Указао је да је ситуација у војвођанским болницама боља него протеклих дана и да неке болнице почињу да се враћају на нековид режим, при чему се покушава што пре успоставити нон ковид рад ортопедских одељења.
С тим у вези је казао је да ће у Београдска отропедска болница на Бањица најкасније у понедељак бити спремна да прими пацијенте.
Истовремено Гојковић је рекао да је неопходно придржавање свих епидемиолошких мера, да је то круцијално имајући у виду шта се дешава у окружењу, Европи и свету.
Коментари (0)