PLIVAČ "VIKINGA" PRVAK DRŽAVE: Mladi Paraćinac osvojio zlato na Državnom prvenstvu za juniore (FOTO)

Зорана Рашић
Zorana Rašić

26. 06. 2023. u 16:00

MIHAJLO Atanasković, takmičar Plivačkog kluba „Viking“ iz Paraćina, osvojio je šampionsku titulu na Državnom prvenstvu za juniore održanom proteklog vikenda u Beogradu.

ПЛИВАЧ ВИКИНГА ПРВАК ДРЖАВЕ: Млади Параћинац освојио злато на Државном првенству за јуниоре (ФОТО)

ON je briljirao u disciplini 200 metara mešovito, dok je u apsolutnoj kategoriji u istoj disciplini osvojio srebrnu medalju i postao juniorski vicešampion Srbije.

Drugog dana ovog velikog plivačkog takmičenja Mihajlo je svom klubu i gradu doneo još dve medalje – srebro u disciplini 50 metara leđno, dok je bronzanu medalju osvojo u disciplini 200 metara prsno.

Adrijan Milenković, drugi takmičar „Vikinga“, u istoj disciplini ali u konkurenciji svog godišta, isplivao je drugo mesto u državi.