КЛОП РАСТУЖИО НАВИЈАЧЕ ЛИВЕРПУЛА: "Он ће месецима бити ван терена!"

Танјуг

20. 02. 2024. у 21:05

Менаџер Ливерпула Јирген Клоп рекао је да ће португалски фудбалер Диого Жота месецима одсуствовати са терена због повреде колена, коју је задобио на мечу против Брентфорда.

КЛОП РАСТУЖИО НАВИЈАЧЕ ЛИВЕРПУЛА: Он ће месецима бити ван терена!

Жота је пре три дана на утакмици 25. кола Премијер лиге на носилима изнет са терена у првом полувремену, пошто је играч Брентфорда Кристијан Норгард пао на фудбалера Ливерпула. Ливерпул је у суботу у гостима победио Брентфорд резултатом 4:1.

- Пауза за Жоту ће трајати месецима - рекао је Клоп уочи меча са Лутоном.

Португалски медији пренели су да ће Жота одсуствовати око два месеца са терена, али да се његов повратак очекује у финишу сезоне, пре Европског првенства у Немачкој.

- Још једна препрека. Борићу се како бих се што пре вратио - рекао је Жота, који је ове сезоне на 28 утакмица за Ливерпул постигао 14 голова.

На утакмици против Брентфорда повредио се и Кертис Џонс, док је Дарвин Нуњес замењен у полувремену из предострожности. Дуел са Брентфордом пропустио је и голман Ливерпула Алисон Бекер.

Клоп од раније због повреда не може да рачуна на Трента Александера-Арнолда, Доминика Собослаја и Тијага Алкантару.

- Није сјајно, дефинитивно није. Желео бих да кажемо да нема проблема, али очигледно их имамо. Алисон због повреде мишића није на располагању и биће одсутан догледно време, а за остале идемо од дана до дана због повреда мишића - истакао је Клоп.

Ливерпул ће сутра на свом терену дочекати Лутон у 26. колу Премијер лиге. Челси и Ливерпул играће у недељу од 16 часова у финалу енглеског Лига купа.

Бонус видео ЗВЕЗДА ПОЧЕЛА ПРИПРЕМЕ: Владан Милојевић одрадио први тренинг по повратку у клуб