НОВИ ШОК ЗА ЦРНО-БЕЛЕ: Партизан "извукао" реми против Напретка

08. 05. 2024. у 17:59

Фудбалери Партизана и Напретка из Крушевца одиграли су нерешено 3:3 у оквиру 34. кола Суперлиге Србије.

НОВИ ШОК ЗА ЦРНО-БЕЛЕ: Партизан извукао реми против Напретка

Пред овај меч тим из Београда је имао императив победе да би задржао другу позицију, и у складу са тим је почео меч. Од старта су нападали црно-бели и повели преко Александра Филиповића у шестом минуту. Након тога иницијатива гостију је опала, а домаћин је то успео да искористи. Најпре је екипа из Крушевца преко Андрије Мајдевца дошла до изједначења у 19. а потом само седам минута касније Небојша Бастајић је донео преокрет.

У наставку меча обе екипе су покушавале да дођу до гола. Имали су по две прилике и Крушевљани и Београдђани, али није било промене резултата и домаћи су отишли на одмор са предношћу од једног гола.

Почетком другог полувремена Партизан је кренуо на све или ништа. Нападали су изабраници Алберта Нађа и покушавали да дођу до изједначења, али је фалила ефектна завршница. Напредак је успешно одолевао и на крају искористио превелику офанзиву црно-белих. Поново се Мајдевац најбоље снашао, искористио празан простор у одбрани Партизана и повисио на 3:1. После новог шока црно-бели су наставили са нападима, али је опет неодстајала завршница. Имали су шансе Сверина, Гох и Захид, али нису успели да дођу до гола који би меч учинио занимљивијим.

Покушао је Нађ изменама да промени слику на терену и то му је успело у 81. минуту. Десетак минута пре тога Алекса Јанковић заменио је Аранђела Стојкоивћа и донео смањење резултата и поново вратио неизвесност на стадион под Багдалом. Иницијатива црно-белих се на крају исплатила јер су успели да дођу до изједначења у 89. минуту. Захид је шутирао а лопта је завршила у голу након лоше реакције одбрамбених играча Напретка. До краја је Партизан нападао и покушао да стигне до тоталног преокрета, али му то није пошло за руком и екипе су поделиле бодове.

Након овог меча, ТСЦ је смањио заостатак за црно-белима на два бода три кола пре краја, тако да предстоји велика борба за квалификације за Лигу шампиона. Екипа из Бачке Тополе има 69 бодова а Партизан 71.

БОНУС ВИДЕО: МУК У ХУМСКОЈ: Бивши играч Звезде у финишу меча срушио Партизан