МАНЧЕСТЕР ЈЕ ПЛАВ: Сити иде у финале Лига купа, на мегдан Тотенхему

06. 01. 2021. у 22:58

МАНЧЕСТЕР СИТИ се претплатио на финала Лига купа.

Foto AP

Изабраници Пепа Гвардиоле савладали су као гости градског ривала, екипу Јунајтеда, са 2:0 и четврти узастопни пут пласирали се у финале Лига купа.

Противник  у борби за први трофеј у сезони биће им Тотенхем.

За разлику од дуела у Премијер лиги, одиграног пре неколико седмица без голова и шанси, видели смо одличан фудбал, много прилика пред оба гола, а на крају и заслужен тријумф "грађана".

У првих 45 минута није било голова, бар не признатих, али чак у три ситуације је Мартин Еткинсон морао да поништи поготке - два Ситију и један Јунајтеду.

Уз то, Кевин Де Брујне погодио је стативу, док је сјајан ударац Бруна на другој страни одбранио голман Ситија Стефен.

Гости су повели у 50. минуту, када је Џон Стоунс налетео на центаршут Гундогана и телом спровео лопту у мрежу Јунајтеда.

"Ђаволи" су покушавали да дођу до изједначења, али се Сити одлично бранио. Коначан резултат поставио је Фернандињо у 83. минуту, па ће се Сити четврту годину узасто борити за трофеј у Лига купу.

Противник ће бити Тотенхем који је у уторак био бољи од Брентфорда (2:0).

А ПОСЛЕ ТУЧЕ... Жељко Обрадовић не да Нанелију да игра против Звезде?!

ПРЕД трећу утакмице финала АБА лиге дошло је до туче у Београдској арени. У њој су учествовали кошаркаш Партизана Џејмс Нанели и Црвене звезде Стефан Лазаревић, а бура се тим поводом није стишала ни када је на ред дошла сама утакмица.

19. 05. 2024. у 19:28