ŠOK! Novak Đoković ispao sa Indijan Velsa od 123. tenisera sveta

Filip Milošević

12. 03. 2024. u 04:32

Novak Đoković doživeo je šokantan poraz od 123. tenisera sveta Luke Nardija sa 2:1 u setovima (6:4, 3:6, 6:3) i tako ispao sa turnira u Indijan Velsu.

ШОК! Новак Ђоковић испао са Индијан Велса од 123. тенисера света

Srpski teniser je imao ogromnih problema na početku. Pri rezultatu 2:2 je "izgubio servis" i Nardi, na opšte zaprepašćenje ljubitelja tenisa, sigurnom igrom stiže do osvajanja seta.

Novak je tokom pauze uzimo tablete protiv bolova (izgleda u stomaku) i posle toga mnogo bolje ulazi u drugi set.

Već na startu te deonice pravi brejk, ali... Nardi odmah uzvraća udarac.

Kako je Srbin napravio još jedan brejk do kraja druge deonice, uspeo je da izjednači na 1:1. Tada se činilo da se Đoković potpuno vratio u meč i da će do kraja samo ''odraditi posao''.

Međutim...

Tokom trećeg seta svako je suvereno držao svoj servis sve do rezultata 2:3 kada je Italijan stigao do novog brejka i napravio veliki korak ka trijumfu nad prvim teniserom sveta. Nakon toga, Nardi se jeste mučio, Đoković je stigao do 0:30 pri rezultatu 4:2, ali nije uspeo ništa više od toga da uradi.

Ovo je sigurno jedan od težih poraza srpskog tenisera u karijeri, pošto je prvi put ispao od ''srećnog gubitnika'' na nekom turniru.

Nardi je ujedno i najslabije rangirani teniser od kog je Novak izgubio u karijeri na turniru iz ATP 1000.

Italijan će u osmini finala igrati sa Amerikancem Tomijem Polom.

KRAJ!

3:6 - Gotovo je, Luka Nardi je izbacio Novaka Đokovića sa Indijan Velsa!

3:5 - Đoković sa nulom uspeva da dobije gem za ostanak u meču!

2:5 - Nardi dobrom igrom ne dozvoljava Đokoviću da napravi brejk i stiže na korak od pobede.

2:4 - Neverovatno, Novak ponovo gubi servis! Nardi dolazi do prednosti od 4:2 i na pragu je da napravi senzaciju.

2:3 - Ponovo je Italijan za korak bliži pobedi na ovom meču. Nardi je dozvolio Novaku samo jedan poen, te lako stigao do novog vođstva u trećem setu.

2:2 - Siguran je i Novak bio na svoj servis, nakon što je Italijan još jednom poveo na ovom meču.

1:2 - Ne predaje se Nardi tako lako! Mladi Italijan je izgubio samo jedan poen u ovom gemu!

1:1 - Dobio je Novak maratonski gem i uspeo da spase čak tri brejk-lopte, odigravši najbolje kad je bilo najpotrebnije!

0:1 - Luka Nardi prvi stiže do gema u trećem setu. Italijan se sjajnim udarcima uvodi u odlučujući set.

Drugi set: Đoković - Nardi 6:3

6:3 - Lagan poslednji gem u drugom setu za Đokovića! Prvi reket sveta stiže do izjednačenja u setovima!

5:3 - Nardi uspeva da spase dve brejk, odnosno set lopte i ostaje konkurentan u borbi za drugi set.

5:2 - E ovo je pravi Novak! Srbin sa nulom osvaja gem i sada već ima ogromnu prednost u drugom setu koju ne bi smeo da ispusti.

4:2 - BRAVO, NOLE! Ponovo Đoković oduzima servis protivniku i stiže do prednosti!

3:2 - Konačno lagan gem za Novaka! Nekoliko dobrih udaraca bilo je potrebno svetskom broju jedan da stigne do eskpresnog gema.

2:2 - Izjednačuje Italijan u drugom setu rezultat. Imao je Đoković priliku, stigao do 30:30, ali kao po pravilu Nardi tada pronalazi dobre servise i dobija gem.

2:1 - Posle skoro petnaestominutnog gema i pet brejk-lopti Nardi uspeva da oduzme Đokoviću servis i vrati se u drugi set! Nešto se dešava sa Srbinom, nakon prvog seta je uzeo i tablete za stomak, očigledno ima određenih problema.

2:0 - To je pravi Novak! "Ukrao" je nekoliko poena Nardiju u ovom gemu i uspeo prvi da stigne do brejka u drugom setu!

1:0 - Dobro otvaranje drugog seta za Đokovića, italijanski teniser uspeva samo jedan poen da oduzme Srbinu.

Prvi set: Đoković - Nardi 4:6

4:6 - Kakav tenis Nardija! Italijan vodi sa 1:0 u setovima. Đoković nije uspeo niti jednu brejk-loptu da ima tokom celog prvog seta. Moraće srpski teniser u nastavku meča da podigne nivo igre kako bi uspeo da stigne do preokreta.

4:5 - Italijan konstantno pravi probleme Novaku. Stigao je do 15:30 i u ovom gemu, ličilo je na nove brejk-lopte, ali je Đoković uspeo dobrim forhendima da ostane u prvom setu.

3:5 - Imao je Srbin priliku, pri rezultatu 30:30 Nardi je fenomenalno dva puta odservirao i povećao prednost.

3:4 - Napokon lagan gem za Đokovića! Prvi reket sveta uspeva dobrim udarcima da ekspresno stigne do 3:4.

2:4 - Đoković ponovo ''časti'' Nardija sa nekoliko loših udaraca i Italijan uspeva da ''potvrdi'' brejk.

2:3 - Šok za prvog tenisera sveta! Nardi uspeva da oduzme servis Đokoviću i prvi pravi brejk na meču. Srpskog tenisera je izdao forhend u ovom gemu. Imao je nekoliko grešaka iz toga udarca, što je Italijan iskoristio i oduzeo mu servis.

2:2 - Ponovo Đoković stiže do 40:40 na servis protivnika, ali ne uspeva da stigne i do brejk-lopti. Nardi je uspeo ponovo sjajnim servisima da stigne do drugog gema.

2:1 - Lak gem za Novaka. Đoković gubi samo jedan poen na svoj servis i ponovo ima prednost!

1:1 - Luka Nardi je uspeo da stigne do prvog gema protiv svetskog broja jedan. Imao je mladi teniser velikih problema, Đoković je uspeo da stigne do 40:40, ali ne više od toga. 123. igrač sveta je odservirao dva dobra servisa i upisao se na semaforu.

1:0 - Đoković je stigao do prvog gema na svoj servis. Najbolji igrač sveta je imao manje probleme u prvom gemu, Italijan je uspeo da mu uzme dva poena, ali je Nole onda podigao nivo igre i uspeo da stigne do 1:0.

UOČI MEČA:

Prvi put se susreću u karijeri Novak Đoković i Luka Nardi.

Italijan je u glavni žreb ušao kao "laki luzer", pošto se povukao Tomas Martin Ečeveri. U drugoj rundi Italijan je pobedio Kineza Džanga sa 2:1.

Mladi Nardi je trenutno 123. igrač planete, a kako je i sam rekao, jedan od idola mu je upravo današnji protivnik, pošto u sobi drži poster svetskog broja jedan.

- Mislim da je to jedno od najboljih iskustava koje možete da imate, pogotovo neko mlad poput mene. Imam njegov poster u svojoj sobi, tako da možete da razumete koliko je ovo za mene uzbudljivo. Zasigurno će to biti sjajno iskustvo - rekao je.

Pobednik ovog duela u osmini finala igraće protiv Tomija Pola koji je sa 2:0 pobedio Iga Imbera.