KALINIĆ BLISTAO: Valensija pregazila Zenit u Rusiji, dabl-dabl srpskog košarkaša

25. 02. 2021. u 20:22

KOŠARKAŠI Valensije pregazili su Zenit u Sankt Peterburgu sa 91:62 u 26. kolu Evrolige i stigli su do trećeg vezanog trijumfa u elitnom takmičenju.

КАЛИНИЋ БЛИСТАО: Валенсија прегазила Зенит у Русији, дабл-дабл српског кошаркаша

Izabranici Đaumea Ponsarnaua su neverovatnom igrom u drugom poluvremenu slomili otpor domaćina. Tim iz Španije je u drugom delu meča primio samo 21 poen. Kada odigrate tako u odbrani rival nema šta da traži.

Ništa nije slutilo na ovakav ishod posle kvalitetnog prvog poluvremena ekipe Ćavija Paskvala. Valensija je nakon 20 minuta igre vodila sa 44:41.

Gostima je ova pobeda mnogo važna u borbi za plasman u Top 8 Evrolige.

Najefikasniji u ekipi Valensije bio je Bojan Dubljević sa 19 poena. Odličnu utakmicu odigrao je Nikola Kalinić koji je zabeležio dabl-dabl od 12 poena i 10 asistencija. Vanja Marinković je postigao pet poena. Na drugoj strani najbolji je bi1o Aleks Pojtres sa 12 poena, dok je jedan manje upisao Bili Beron.

Učinak Valensije je sada 14-12, a Zenita 15-10.